ÖDP’li yönetici Coşkun Arslan tutuklandı

0

9 Mart tarihinde Erdoğan’ın Sakarya ziyareti öncesinde TEM tarafından gözaltına alınan ve 12 gün sonra serbest bırakılan Arslan hakkında mahkeme tutuklama kararı verdi.

Salı günü savcılık tarafından THKPC ile Dev Yol üyeliği ve propagandadan tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen Arslan, hakimin adli kontrol (yurtdışı yasağı ve haftada bir imza) kararı ile serbest bırakılmıştı. Savcılığın bu karara itirazı üzerine mahkeme bugün yeniden bir araya geldi ve Arslan hakkında hem terör örgütü üyeliği, hem de terör örgütü propagandası suçlamalarıyla tutuklandı.

Arslan, Sakarya L Tipi Cezaevi’ne gönderiliyor.

Daha fazla mesaj

Tüm Dünyanın Çin’den Daha Büyük Çaldığı Bir Bölge!

Elbet Bir Gün Konusu ve Oyuncuları Fox Tv: Elbet Bir Gün…

Coşkun Arslan’ın avukatlarının karara 7 gün içerisinde itiraz etme hakkı var.

“BU DEFA TEM ŞUBE GÖZALTINA ALDI”

Arslan’ın ilk gözaltına ilişkin BirGün’e konuşan ÖDP’li Ali Merdan çelik, “Bu işi daha önce hep asayiş şube yapardı. Bu kez yine Tayyip Erdoğan’ın Sakarya’ya gelişi öncesinde, ama bu kez TEM şube tarafından gözaltına alındı. Sakarya İl kongresi nedeniyle Tayyip Erdoğan Pazar Günü Sakarya’ya gelecek.” ifadelerini kullanmıştı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku