Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Oğlunun cenazesini çuvalda taşıyan baba isyan etti

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Oğlunun cenazesini çuvalda taşıyan baba isyan etti
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Aradan geçen 2 yıla rağmen şikâyetiyle ilgili iddianame bile hazırlanmamasına isyan eden baba Taş, “Bizi unuttular” dedi.?

O gece köy yolunu açtırmak için kimi aradıysa cevap alamayan ve oğlu Muharrem’i kollarında kaybeden acılı baba, olayın ardından mezradaki iki göz odalı evini ailesiyle birlikte terk etti. Kent merkezine göçen Taş 2 yıldır işsiz.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Taş Ailesi, oğulları Muharrem’in ölümünde ihmali ve sorumluluğu olduğunu iddia ettiği 112 Acil Sağlık Hizmetleri, İl Özel İdaresi, Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğü ve jandarma yetkilileri hakkında şikâyetçi oldu ancak soruşturmayla ilgili hiçbir ilerleme kaydedilemedi.

Aile, 2 yıldır bekledikleri adaleti Anayasa Mahkemesi’nde aramaya hazırlanıyor.
 

‘BİZİ UNUTTULAR’

HABERTÜRK’e konuşan baba Taş, “Oğlumu kaybedeli 2 yıldan fazla oldu. İhmali olanlar cezalandırılmadı. Devlet duyarsız kaldı, bizi unuttular. Şimdi 10 kişi bir evde yaşıyoruz” dedi.

Aileye hukuki destek veren Van Baro Başkanı Av. Murat Timur ise şunları söyledi: “Başsavcılık soruşturmayı sürüncemede bıraktı. Tanıklar dinlendi, deliller toplandı. Savcı birkaç hafta içinde düzenleyeceğini söylese de hâlâ iddianame yok. Valilik kurumlar için soruşturma izni vermemişti. İtirazımız üzerine soruşturma açıldı. Ancak soruşturma ağırdan alınıyor.”

HABERTÜRK

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap