Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Okulda ranta tepki: Öğrenci müşteri değil!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Okulda ranta tepki: Öğrenci müşteri değil!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İstanbul Sultangazi’deki Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulu velileri, okul yönetimin sürekli kendilerinden para istemesini ve en son okul bahçesine yapılan ücretli oyun parkını protesto etmek için okul önünde basın açıklaması düzenledi. “Ticarethane değil okul, müşteri değil öğrenci” pankartını açan veliler adına konuşan Sultan Aydın okulun ticarethaneye döndüğünü söyledi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre Aydın, Mehmetçik İlkokul öğrenci ve velileri olarak çocuklarının eğitimi için okulumuz idaresinin yanında durup okul ve aile ilişkilerinin güçlenmesi için çaba sarf ederken, okul müdürünün görevini kötüye kullandığını belirterek “Okul Müdürü Sayın Şanver Aydın Demir, Okul Aile Birliği ve velileri azarlamaktadır, kaba davranışlar sergilemektedir. Okul Müdürü sürekli ticari ve menfaat sağlayıcı faaliyetler sergilemektedir. Okula dışarıdan usulsüz olarak akülü çocuk oyun arabaları, şişme oyun balonları, işletmecilerin okulda ticari faaliyet yapmalarını sağlamıştır. Öğrencileri sürekli olarak para kazanılacak bir müşteri gibi görmektedir” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ÖĞRENCİLER HAPSEDİLDİ

Öylesine ileri gidildi ki parası olmayan ve 10 TL veremeyen öğrencilerin bu oyun sirkinden yararlanamadığını ve öğrencilerin gün boyunca teneffüslere çıkarılmadığını anlatan Aydın “Adeta çocuklarımızı okul idaresi gözaltına alıp hapsetti. Kermes faaliyetlerini usulsüz yapmakta, velilerden görüşmeye gelenleri kabul etmemektedir. Geri gönderip görüşmediği gibi sorunları çözmediği gibi yeni sorunlar yaratmaktadır. Yardım ve bağış yapma imkanı olmayanlara ‘Bunda para mı yok’, ‘Ben bilirim’ diyerek zoraki para toplamaya çalışmaktadır” diyerek tepki gösterdi. Aydın, Okul Müdürü Şanver Aydın Demir’den şikayetçi olduklarını ifade ederek, çocuklarının daha iyi bir eğitim alması için mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. Aydın, son olarak okul yönetiminin öğrencilere kumbara dağıttığını ve buradan toplanan paralarla ramazan yardımı yapılacağı iddiasında da bulunduğunu kaydetti.

PARK BAHÇEDEN KALDIRILDI

Velilerin, Sultangazi Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edecekleri imzalar ise müdür, Mehmetçik İlköğretim Okulu Müdürü ile toplantıda olduğu için teslim edilemedi. Velilerin topladıkları bin imzayı önümüzdeki günlerde teslim etmeleri bekleniyor. Öte yandan okulun bahçesine kurulan şişme parkın kaldırıldığı görüldü.


Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap