Öldürdüğü kocasından 1,5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı

0

[ad_1]

BALIKESİR’de 7 senelik evli olduğu eşi Murat Aydın’ı (30), devamlı sertlik ve cinsel istismar görmüş olduğu iddiasıyla tüfekle vurarak öldürmüş olduğu nedeni öne sürülerek tutuklanan Rümeysa Aydın’nın (27) 1,5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

BALIKESİR’de 7 senelik evli olduğu eşi Murat Aydın’ı (30), devamlı sertlik ve cinsel istismar görmüş olduğu iddiasıyla tüfekle vurarak öldürmüş olduğu nedeni öne sürülerek tutuklanan Rümeysa Aydın’nın (27) 1,5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Avukat Neslihan Çallıoğlu, kocasının kendisine zorla haiz bulunduğunu ileri devam eden müvekkili Aydın’ın, “Çocuğumu dünyaya getireceğim. Eş katili oldum, bir de bebeğimin katili mi olayım?” söylediğini söylemiş oldu.

Karesi kazasının kırsal Ziyaretli Mahallesi’nde 2 çocuk anası Rümeysa Aydın, kendisine devamlı sertlik uyguladığını ve cinsel istismarda bulunarak, ölümle tehdit ettiğini ileri sürdüğü eşi Murat Aydın’ı, 13 Ağustos günü yaşanmış olan tartışmada av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Eşinin son olarak da kendisine bıçak diretmesiyle haiz bulunduğunu iddia eden Rümeysa Aydın’ın meydana getirilen kontrollerinde hamile olduğu ortaya çıktı. Eşinin katili bulunduğunu söyleyen Aydın, bebeğinin de katili olmak istemediğini ve dünyaya getireceğini belirtti.

‘O GÜN MAHALLEDE DÜĞÜN DAHİ YOKTU’

Rümeysa Aydın’ın, eşi tarafınca 2 gün süresince eve hapsedildiğini ve şiddete maruz kaldığını belirten Avukat Neslihan Çallıoğlu, “Şahit ifadelerinden öğrendiğimiz kadarıyla, maktulün arkadaşı, vakadan ilkin maktulün uyuşturucu kullandığını ve kendisine; akşam mahallede bir düğün bulunduğunu söyleyerek, ‘Bu düğünde Rümeysa ya biriyle beraber oldu ya da ona saldırı ettiler.

Bana söylemiyor. Ben Rümeysa’yı öldüreceğim’ söylediğini söylemiş oldu. Meydana getirilen araştırmada o gün mahallede bir düğün dahi yoktu. Şahit ifadesiyle bu durumları teşhis etmiş bulunuyoruz” dedi.

YAŞADIĞI CİNSEL SALDIRI SONUCU HAMİLE KALMIŞ

Avukat Çallıoğlu, “Bunun haricinde 1,5 ay ilkin Rümeysa’nın cinsel saldırıya uğramış olduğu ve bıçaklandığı, vaka sonrasında bıçak izlerinin dahi hala yatak üstünde mevcut bulunduğunu resimlerle tespit ettik. Şöyleki bir şey daha var. Rümeysa, cinsel hücum sonucunda hamile kalmış bulunduğunu öğrendi.

Bu mevzuda şüpheleri varmış sadece kontrol yapılıp, güvenli olana kadar bu durumu belirtmek istememiş. Fakat cuma günü meydana getirilen kontrol sonucunda, Rümeysa’nın 1,5 ay ilkin uğramış olduğu cinsel hücum sonucunda hamile kalmış olduğu hususunu tespit etmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

‘EŞ KATİLİ OLDUM, BİR DE BEBEĞİMİN KATİLİ Mİ OLAYIM?’

Bu şartlarda bebeği dünyaya getirme düşüncesinin her insanın verebileceği bir karar olmadığını belirten Avukat Neslihan Çallıoğlu, Rümeysa Aydın’ın bebeğe zarar gelmesini istemediğini söylemiş oldu. Avukat Çallıoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Ilk olarak Rümeysa’nın bu durumu ortaya çıktığında kendisiyle görüşerek, hamileliğini sonlandırma hakkının bulunduğunu belirttim. Sadece Rümeysa, ‘Avukat Hanım aslına bakarsanız, ben eş katili oldum, bir de bebeğimin katili mi olayım? Ben bu evladı doğurmak isterim’ dedi.

Kendisinin bu sonucuna elbet büyük saygı duyuyoruz. Bu şekilde bir durumda hamileliği sonlandırmak mı gerekir, bir karı olarak ne düşünmek gerekir? İnanın bunu ben de bilmiyorum. Fakat Rümeysa, bu evladı doğurmayı ve evladını sıhhatli bir halde dünyaya getirmeyi ümit ediyor şu anda.

Rümeysa’nın hamilelik durumundan dolayı tahliyesini talep ettik. Savcılığa verdiğimiz dilekçeyle, Rümeysa’nın hamilelik testini sunarak gerek bebeğin sağlığı gerek annenin sağlığı için tutuksuz olarak yargılamanın devamını talep ettik. Lüzumlu adli kontrollerin alınmasını sayın mahkemenin takdirindedir. Sadece bu süreçte Rümeysa’nın tutuksuz olarak yargılanacağı kanaatindeyiz.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku