Ölümcül çocuk oyunları, Netflix dizisi “Squid Game”in viral ününü artırıyor

0

Güney Kore’den hit Netflix (NFLX.O) dizisi ” Squid Game “, dijital çağdan önce popüler olan “Red Light, Green Light” gibi çocukluk oyunlarını dönüştürerek dünya çapında ve internette viral hale geldi. ölümcül hayatta kalma mücadelelerine.

Oyuncuların bir etiketçinin emriyle durup gittikleri oyun alanı, adını 1970’lerde ve 80’lerde toprağa çizilmiş bir tahta kullanarak oynanan Güney Koreli bir etiket çeşidinden alan kanlı gerilim filminde tasvir edilen ölümcül sonuçları olan altı çocuk oyunundan biridir. Şovun ilk bölümü olan “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” bölümünde, oyuncular kırmızı ışık çağrısında hareketsiz durmadıkları için vuruluyor.

Kalamar Oyunu, gösteride Kuzey Koreli bir sığınmacıdan zimmete para geçirmekle suçlanan bir fon yöneticisine kadar değişen 456 nakit sıkıntısı çeken yarışmacının 45.6 milyar won (38.66 milyon $) ödül için rekabet etmesi gereken son oyun.

Korku dizisi, 17 Eylül’de gösterime girmesinden bu yana popülerlik kazandı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Netflix’te en üst sıralarda yer alan ilk Kore draması oldu. Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Ted Sarandos Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dünyanın şimdiye kadarki en popüler şovu olabileceğini söyledi.

“Küresel popülaritesi açısından bunun geleceğini görmedik” dedi.

 

Asya’nın dördüncü en büyük ekonomisi olan Güney Kore, yedi üyeli erkek grubu BTS ve sınıf ve toplum hakkında bir hiciv olan Oscar ödüllü ” Parasite ” gibi filmler ve canlı pop kültürüyle kendisini küresel bir eğlence merkezi haline getirdi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Koreli göçmen bir aile hakkında ” Minari “.

“Kalamar Oyunu”nun ünü, insanların sanal ortamlarda hareket edip iletişim kurduğu sözde metaverse ya da dijital dünyaya geçmiştir.

Binlerce küresel kullanıcı , Kaliforniya merkezli popüler çevrimiçi video oyun platformları üreticisi Roblox’ta “Squid Game” olarak adlandırılan birkaç oyun odasında “Red Light, Green Light” oynuyor .

Odalar birkaç film setini taklit ediyor ve kullanıcıların bir “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” oyununa kaydolmasına izin veriyor.

Twitter’da “SquidGame” ve “RedLightGreenLight” hashtag’leri trend oldu ve Roblox oyunlarının incelemeleri YouTube’u ve diğer sosyal medyayı istila etti.

Sanal dünyanın dışındaki mekanlar da gösterinin popülaritesinden yararlanıyor.

Bir Facebook gönderisi, Filipinler’deki Quezon City’deki bir alışveriş merkezinin , insanları bir yaya geçidinde oynamaya davet eden “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” bölümündeki komutları seslendiren bebeğin 3 metrelik (10 ft) bir kopyasını yerleştirdiğini gösterdi. dışarı çıkın ve ödüller kazanın.

Dokuz bölümlük dizinin başarısının ardından, “Squid Game”in ikinci sezonu üzerinde çalışıyor ve Netflix, Asya’nın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Güney Kore’de bu yıl orijinal filmlere ve TV şovlarına 500 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını söyledi .

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku