Orhan Sarıbal’dan MEB’e ‘Müfredat’ Tepkisi

0

Her yıl müfredattan Atatürk ile ilgili bölümleri çıkarıp yerine, gerici ve yobaz konu ve üniteler ekleyen Milli Eğitim Bakanlığı’na bir tepki de CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’dan geldi.

YOBAZ MÜFREDAT

Daha fazla mesaj

Kadıköy Belediyesi Plak Günleri Başladı

Z Kuşağı Oyları Kime Gidecek? İşte Son Yapılan Anket Sonucu!

Yazılı açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Milli Eğitim Bakanlığı’nın getirilmekte olan müfredatın bilimsel eğitimle alakası olmadığı hatta ters düştüğü, bunun Türkiye’yi çağdaş dünyadan koparacağını söyledi.

CHP’li Sarıbal’ın yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle:

“Bilimin en temel gerçeklerinden birisi olan Evrim Teorisi’nin müfredattan çıkarılması başlı başına bir skandaldır. Evrim Teorisi, iktidarın özellikle 4+4+4 sonrasında hayata geçirdiği dindar ve kindar nesil yetiştirme projesine kurban edilmiştir. Türkiye bu hamlesiyle eğitimde bilimin evrensel değerlerine doğrudan cephe alarak, Suudi Arabistan’la aynı çizgiyi benimsediğini göstermiştir. 15 Temmuz darbe girişiminin eğitim müfredatına girmesi ve ulusal bayramlar arasında sayılması, Sosyal Bilgiler derslerinde Irak Kut’ül Amare Zaferi gibi bir olayın yer alması dikkat çekicidir. Türkiye’nin bilimsel, demokratik, laik, demokrasi karşıtı öğeler içermeyen, sınav ve not sistemi üzerine kurulmayan bir müfredata ihtiyacı vardır. Laikliği ‘sakıncalı düşünce’ ilan eden bu çağdışı zihniyete karşı bütün imkanlarımızla mücadele edeceğimiz bilinmelidir.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku