Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Orhan Sarıbal’dan MEB’e ‘Müfredat’ Tepkisi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Orhan Sarıbal’dan MEB’e ‘Müfredat’ Tepkisi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Her yıl müfredattan Atatürk ile ilgili bölümleri çıkarıp yerine, gerici ve yobaz konu ve üniteler ekleyen Milli Eğitim Bakanlığı’na bir tepki de CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’dan geldi.

YOBAZ MÜFREDAT

Yazılı açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Milli Eğitim Bakanlığı’nın getirilmekte olan müfredatın bilimsel eğitimle alakası olmadığı hatta ters düştüğü, bunun Türkiye’yi çağdaş dünyadan koparacağını söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

CHP’li Sarıbal’ın yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle:

“Bilimin en temel gerçeklerinden birisi olan Evrim Teorisi’nin müfredattan çıkarılması başlı başına bir skandaldır. Evrim Teorisi, iktidarın özellikle 4+4+4 sonrasında hayata geçirdiği dindar ve kindar nesil yetiştirme projesine kurban edilmiştir. Türkiye bu hamlesiyle eğitimde bilimin evrensel değerlerine doğrudan cephe alarak, Suudi Arabistan’la aynı çizgiyi benimsediğini göstermiştir. 15 Temmuz darbe girişiminin eğitim müfredatına girmesi ve ulusal bayramlar arasında sayılması, Sosyal Bilgiler derslerinde Irak Kut’ül Amare Zaferi gibi bir olayın yer alması dikkat çekicidir. Türkiye’nin bilimsel, demokratik, laik, demokrasi karşıtı öğeler içermeyen, sınav ve not sistemi üzerine kurulmayan bir müfredata ihtiyacı vardır. Laikliği ‘sakıncalı düşünce’ ilan eden bu çağdışı zihniyete karşı bütün imkanlarımızla mücadele edeceğimiz bilinmelidir.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap