Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

‘Özel Güvenlik Kamudan Çıkarılmalı”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ‘Özel Güvenlik Kamudan Çıkarılmalı”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Yeni yetkilerle beraber, özel güvenliğin toplum içindeki varlığı daha fazla hissedilecek.

Yeni Hayat’ın dün gündeme getirdiği konuyu uzmanlar değerlendirdi. Siyasi analist Serdar Sement, kamunun kendi güvenliğini kendisinin sağlaması gerektiğini söylüyor. Sement, “Özel güvenlik şirketleri ister gerçekten özel şirket, ister iktidar yandaşı, isterse iktidarın kendisinin kurduğu şirket olsun halen işlevsiz. Kontrolü kaybettik. Yandaşlık, işlevsizlik işin içine girdi. Güvenlik kalmamış durumda. Özel sektörde sorun yok ama kamudan özel güvenlik çıkmalı.” şeklinde konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Güvenlik şirketi değişti, bomba patladı

Serdar Sement, 17 Şubat’ta Ankara’daki servis araçlarına yönelik saldırıyla ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Servis araçlarının sahibi firmanın Milli Savunma Bakanlığı’ndan ihale almasının bir istihbarat teşkilatının emriyle yasaklandığını belirten Sement, “Bu güvenlik şirketi Ankara’dan otobüslerini çekti, iktidara yakın bir şirket geldi. Bomba patlatıldı. Halbuki o şirketin otobüslerinin altında çelik levhalar, araç önlerinde jammerlar vardı.” ifadesini kullandı.

Emekli Kurmay Albay ve Güvenlik Uzmanı Mesut Ülker ise 12 bin kişilik özel güvenlik şirketlerinin çok ciddi risk oluşturduğuna dikkat çekti. Bu şirketlerin güç zehirlenmesi yaşamasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Ülker, “Bunlar kendilerine güç vehmedebilir. Onların yapacağı yanlışlıkların faturası devlete çıkartılabilir.” diye konuştu.

Yeni Hayat / İbrahim Doğan

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap