Özel protokoldeki kaynak ustası: Melek Tuğ

0 17

[ad_1]


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Endüstri Odası (ASO) 2. Organize Endüstri Bölgesi’nde gerçekleştirdiği açılışta, 3 senedir kaynak ustalığı meydana getiren Melek Tuğ dikkati çekti.


Açılış töreninde Cumhurbaşkanlığınca “hususi protokol” uygulandı. Törenin düzenlenmiş olduğu MİTAŞ Fabrikası’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılayan adlar içinde kaynak ustası Tuğ da yer aldı ve merasim süresince Erdoğan’ın derhal solunda oturdu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraber kaynak meydana getiren Tuğ, 26 yeni fabrikanın açılışında kurdele kesimi esnasında da Cumhurbaşkanı’nın yanında durdu.

Özel protokoldeki kaynak ustası: Melek Tuğ


Melek Tuğ, törende yapmış olduğu konuşmayla da Erdoğan’dan alkış aldı. Argon, gaz altı, oksijen ve elektrot kaynakçılığı meydana getiren Melek Tuğ’un, duygulara hitap eden hitabı sık sık alkışlarla kesildi.


Konuşmasında, naturel gaz ve kalorifer döşemeciliğinin peşinden kaynak kursuna gittiğini, kendisine “Hanım başına yapamazsın, edemezsin” diyenler bulunduğunu belirten Tuğ, “Şu anda üçüncü yılını doldurmuş bir karı kaynak ustası olarak karşınızdayım.” dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Durmak yol yola devam” sözlerine atıfta bulanan Melek Tuğ, “Ikimiz de durmuyoruz. Benim daha oldukça hedeflerim var. Bir şey üretmek, sanayinin parçası olmak, bir karı olarak bunu başarabilmek müthiş bir duygu.” diye konuştu.

Özel protokoldeki kaynak ustası: Melek Tuğ


“Türk hanımına güvenin”


Tuğ, Çamlıca Tepesi’ndeki 111 metrelik bayrak direğinin, çalmış olduğu MİTAŞ Fabrikası’nda üretildiğini hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanım, onun açılışını da siz yapmıştınız. Biz onu her gördüğümüzde ayrı bir gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki hanım elinin değdiği her yer pırıl pırıl oluyor.” ifadelerini kullandı.


Çalmış olduğu OSB’nin temelinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca atılmış olduğu bilgisini de veren Tuğ, “Bugün burada onlarca fabrikada benim şeklinde yüzlerce hanım çalışıyor. Lütfen Türk hanımına, Türk hanımının gücüne, alın terine güvenmeye devam edin. Biz sizin yüzünüzü asla kara çıkarmayacağız.” dedi.[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku