Özel tiyatrolar perde açmaya hazırlanıyor – Kültür

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Squid Games Yıldızı Ho-Yeon Jung Kiminle Çıkıyor?

Aziz dizisi oyuncuları ve konusu Ne? Aziz nerede çekiliyor,…

TRT1’de gösterilen 80’ler dizisinin meşhur oyuncularından Erdem Baş, korona virüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri askıya alınan tiyatro oyunlarının Temmuz, Ağustos aylarında yine başlayabileceğini deklare etti. Kültür Bakanlığı’nın bu sıkıntılı süreçte hususi tiyatrolara maddi anlamda destek bulunduğunu ve bu desteğin devam etmesini talep ettiklerini kaydetti. Sahneden uzak kaldıklarını, seyircilere yine kavuşacakları günü beklediklerini ifade eden Baş, Ağustos ayından itibaren yarım kalan oyunları “İyi, Fena Çirkin”le devam edeceklerini söylemiş oldu.

“Korona virüs tedbirleri sebebiyle tiyatroları kapatmak zorunda kaldık”
Tiyatro sezonun en yoğun olduğu dönemlerde tiyatroları kapatmak zorunda kaldıklarını ifade eden meşhur oyuncu Baş” Tiyatro sezonun en yoğun olduğu dönemler Şubat, Mart, Nisan ayı. Şundan dolayı; Mayıs itibariyle artık sürem kapanıyor. Bu yoğun olduğumuz dönemlerde tedbirler dolayısıyla tiyatrolar ve sinemalar kapanmış olduğu için bizde perdelerimiz kapatmak zorunda kaldık” diye konuştu

“Tiyatro seyircisi bilinçlidir”
Büyük salonları kullanarak perdeleri yine açmak istediklerini söylen Baş şöyleki devam etti ” Biz perdelerimizi yine açmak istiyoruz. Lüzumlu tedbirleri alırız diye düşünüyoruz. Tiyatro seyircisi bilinçlidir. Büyük salonları izleyici sayısını azaltarak ve toplumsal mesafeyi koruyarak yine perde açarız diye düşünüyoruz. Bilhassa yazın Temmuz ayından sonrasında açık havalarda oynamak istiyoruz” dedi.

Önceliklerinin açık hava tiyatrolarının açılması bulunduğunu söyleyen Baş , Temmuz, Ağustos aylarında perdeleri açmak istediklerini açıkladı.

“Kültür Bakanılığının ‘Hususi Tiyatrolara’ desteği”
Kültür Bakanlığının sıkıntılı süreçte Hususi Tiyatrolara desteğinin bulunduğunu açıklayan Baş, “Kültür Bakanlığı’nın hususi tiyatrolara maddi desteğinin bulunduğunu biliyoruz. Yardımları da oldu çeşitli anlamda maddi olarak. Gene desteklerini göreceğimizi umuyorum, taleplerimizde o yönde” diye konuştu.

Seyircilere kavuşacakları günü beklediklerini aktaran Baş şunları kaydetti ” İnşallah bu günler geçecek. En kısa sürece seyircimize kavuşacağız. Sezonda yarım kalan oyunumuz “İyi, Fena, Çirkin’le devam edeceğiz. Ağustos’tan itibaren perdemizi açmaya başlayacağız. Oyunumuzda Ersin Korkut, Hakan Bulut, Eray Yasin Işık ve ben oynuyorum. Seyircimizi oldukca özledik. Ümit ederim sıhhatli günlerde yine perdemizi açıp karşılaşırız” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku