Para Harcamayı Durdurmanız Gereken 4 Şey

0

Finansmanı yönetmek bazen çok iyi olduğunu düşünen insanlar için bile çok zor olabilir. Hepimiz hemen hemen her gün gereksiz şeylere para harcamaktan suçluyuz ama harcamalarımızı kısmanın ve Money konusunda daha dikkatli olmanın yolları var. Paranızı harcamamanız gereken şeylerin bu kısa listesine göz atın.

 

Çamaşırlar

Moda endüstrisi dünyanın en büyük kirleticilerinden biridir ve çoğu insan yeni kıyafetlere çok para harcama eğilimindedir. Bir dahaki sefere alışverişe gittiğinizde, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olanı satın alarak paranızı ve çevreyi korumayı deneyin.

 

Şişelenmiş su

Şişelenmiş su, paramızın çoğunu harcamaya meyilli olduğumuz başka bir şeydir ve aynı zamanda çevreye de son derece zararlıdır. Yanınızda yeniden kullanılabilir bir su şişesi taşıyarak bundan kaçınabilir ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

 

Elektrik

Enerji faturanızı önemli ölçüde azaltabileceğinden, ışıkları kapatın ve ihtiyacınız olmadığında TV, bilgisayar ve diğer cihazlarınızı fişten çekin.

 

Aşırı Gıda

Çoğu insan günlük olarak çöpe attıkları yiyecek miktarının farkında değildir ve gerçek şu ki aldığımız yiyeceklerin neredeyse yarısını çöpe atıyoruz. Bu nedenle yemek planlamak ve alışveriş listeleri yapmak yemek israfını azaltmanın en iyi yoludur.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku