Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Paralarımızı kafalarına göre harcıyorlar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Paralarımızı kafalarına göre harcıyorlar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, TBMM yerleşkesindeki 3 lojmanın 142 bin 468 lira bedelle mantolandıktan kısa süre sonra 42 bin lira masrafla yıkıldığını açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in TBMM personel lojmanlarının tadilatları ve yıkımlarına ilişkin soru önergesini Meclis Başkanı İsmail Kahraman adına yanıtlayanAydın, şu bilgileri verdi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“TBMM yerleşkesi içerisinde 9 adet lojman bulunmaktaydı. Dikmen lojmanları ile TBMM yerleşkesi içerisindeki lojmanlar dahil toplam 28 bloğun mantolama işleri için 2011 tarihinde ihale yapılmıştır. 6 tanesi TBMM yerleşkesi içerisinde bulunan lojmanlardan 3 tanesinin kısmi mantolama işleri yapılmakta iken yıkım kararı alınmıştır. Üç lojmanın mantolama maliyeti 142 bin 468 TL’dir.

Yıkıma ilişkin karar alındıktan sonra herhangi bir tadilat işlemi gerçekleştirilmemiştir. 4 Eylül 2012 tarihli yıkım sözleşmesi imzalanmış olup yıkım 42 bin TL bedelle gerçekleştirilmiştir. Yıkılan lojman binalarının hafriyatlarının taşınması için herhangi bir ek harcama yapılmamıştır. Çıkan molozlar ve hurdalar sözleşme çerçevesinde yüklenici tarafından alınmıştır. Lojman binaları ile ilgili işlemler Sayıştaydenetiminden geçmiştir. Yıkılan lojmanların alanı, açık otopark ile birlikte yeşil alan olarak düzenlenmiştir.”

(Hürriyet)

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap