Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Perinçek: Amerika muhalefet partilerini bir araya getirdi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Perinçek: Amerika muhalefet partilerini bir araya getirdi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Teröristin, mehmetçiğin, mayın döşeyenin demokrasisi olmaz. Biz olduğumuz yerde duruyoruz. Amerika muhalefet partilerini bir araya getirdi ve baş hedef olarak Vatan Partisi ve Doğu Perinçek’i görüyor” dedi.

Vatan Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, NTV yayınında Seda Öğretir’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Doğu Perinçek’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Vatandaşlarımız zor bir döneme girdiğimizin farkında. Biz Millet İttifakı olmak için CHP ile görüştük. Amerika, Millet İttifakı’na Vatan Partisi ile olmayacaksınız dedi, HDP ile olacaksınız dedi. HDP gizli olarak İttifak’ta var. CHP bizimle olmayı istemedi. HDP ile olmayı tercih ettiler, 2.tura kalınacağını bildikleri için.

‘AMERİKA BAŞ HEDEF OLARAK VATAN PARTİSİ VE PERİNÇEK’İ GÖRÜYOR’

Teröristin, mehmetçiğin, mayın döşeyenin demokrasisi olmaz. Biz olduğumuz yerde duruyoruz. Amerika muhalefet partilerini bir araya getirdi ve baş hedef olarak Vatan Partisi ve Doğu Perinçek’i görüyor.
ABD’nin dayattığı ekonomi politikası yürütülüyor. Vatan Partisi zor günlerde Türkiye’yi kurtaracak parti. Vatan Partisi 1-2 yıl içinde hükümet olacak. Türkiye’nin önünde Vatan Partisi’nin programı var. Çözüm parlamenter demokratik sistemdir.

‘ATATÜRK DEVRİMİ YARIM KALDI’

Atatürk Devrimi yarım kaldı. Orta Çağ ilişkileri kökünden temizlenemedi. Atatürk devriminin yeniden ayağa kalkacağı bir dönemdeyiz.

‘PKK’YI DESTEKLEYEN AMERİKA İLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK KANDİL’E BEYAZ BAYRAK ÇEKTİREBİLİR MİSİNİZ?’

Amerika ile işbirliği yaparak Kandil’e beyaz bayrak çektirebilir misiniz. PKK’yı destekleyen ülkeyle PKK’yi bitirmeye çalışıyorsunuz. Silahlı bir terör örgütü var. Arkasında Amerika var, İsrail var. Irak ile İran ile Rusya ile beraber olabilirsiniz buna karşı. Türkiye, ABD ve İsrail’i etkisiz hale getirecek bir strateji üretecek.

‘TÜRKİYE’Yİ DÜŞMAN GÖREN NATO DAĞILIYOR’

NATO Türkiye’yi düşman görüyor. Atatürk’ü şimdiki başbakanı koydular hedef tahtasına. NATO dağılıyor, iyi oluyor. NATO 12 Mart darbesini, 12 Eylül darbesini yaptı. Güvenliğimizi tehdit eden güç ABD ve İsrail.
15 Temmuz Türkiye-ABD savaşını ABD kaybetti. ABD ve İsrail, Doğu Akdeniz’den Türkiye’yi tehdit ediyor. Türkiye’nin karşısındaki güçler FETÖ, PKK, ABD ve İsrail. TSK’da FETÖ’cü 2-3 kripto kalmış olabilir ama onlar tehdit oluşturmaz. Türkiye, ABD’nin karşısında başını dik tutacak.

‘FAİZ YÜKSELTMEK ÇÖZÜM DEĞİL’

Borç almak, faiz yükseltmek çözüm değil. Bu bataktan nasıl kurtulacak Türkiye? Üreterek kuraracak. Çiftçisini koruyacak.

‘BEDELLİ ASKERLİK MEHMETÇİĞİ YOK EDER’

Bedelli askerlik mehmetçiği yok eder. Bu hem büyük bir eğitim hem de demokrasinin temelidir. Mehmetçik savunmanın ve demokrasinin temelidir. Kimse para için ölmez arsa için ölmez. Paralı asker “vatan sana canım feda” der mi, dese bile yalan söyler. Paralı askerle Türkiye’yi nasıl savunacaksınız?

‘YOLSUZLUK MAHKEMELERİ KURACAĞIZ’

Yolsuzluk mahkemeleri kuracağız. Üretim ekonomisini kurmak için 3 ayda yargılamalar bitecek. Milletin hazinesi tekrar milletin hazinesine koyulacak. Yolsuzluk olursa kaynaklar cebe kalıyor. Kaynaklar verimliliği, üretime akacak. Bir hukuk düzeni getirmek zorundayız. Hukukun daha hızlı işlemesi lazım.
OHAL hükümet tarafından yanlış amaçla kullanılıyor. Terörle mücadele dışında OHAL’i kullanamazsınız. Torba yasalar dolduruluyor, yasama organları bertaraf ediliyor.
24 Haziran’dan sonra da önünüzde dağ gibi güvenlik sorunları, ambargolar duruyor. Hem iktidar, hem muhalef sistemin içinde. 24 Haziran’dan sonra başlıyor her şey.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap