Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Perinçek’in Aydınlık’ı, AKP’nin Atması Gereken Bir Sonraki Adımı Açıkladı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Perinçek’in Aydınlık’ı, AKP’nin Atması Gereken Bir Sonraki Adımı Açıkladı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AKP’nin koalisyon ortağı gibi açıklamalar yapan, ülkeyi AKP değil de kendileri yönetiyormuş demeçler veren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin ve Rusya’dan özür dilemesiyle sonuçlanan süreci kendilerinin yönettiğini, Erdoğan ile Putin’in arasını kendilerinin yaptığını açıklamıştı.

Perinçek geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede süreci “Rusya’ya heyetler gönderdik sürekli olarak. Rusya’dan Putin’in kurmayları geldiler davetimiz üzerine onları ağırladık. Onları Tayyip Erdoğan’ın çevresi ile görüştürdük” sözleri ile özetlemişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Perinçek o gün yaptığı açıklamada “şimdi sırada Suriye var” demişti.

AKP’NİN ATACAĞI ADIMI MANŞETTEN AÇIKLADILAR

İşte Perinçek’e yakın Aydınlık Gazetesi, AKP Hükümeti’nin önümüzdeki günlerde atacağı/atması gerektiği yeni adımı bugün manşetten verdi:

“Sıra Suriye’de, Çözüm Halep’te”

Haberin spotunda da şu ifade kullanılıyor: 

Ankara-Moskova hattında krizin aşılmasıyla gözler Suriye ile ilişkilerimize çevrildi. Uzmanlar, Suriye Ordusu’nun Halep ile PYD ve IŞİD’in hakim olduğu bölgelerde kontrolü sağlamasıyla terörün ortadan kalkacağını vurguladı”

“KARDEŞİM ESAD” AÇIKLAMASI MI GELİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Esad’ın bu süreçte İran’la birlikte en önemli müttefiki olan Rusya’dan özür dilemiş ve Putin ile yaptığı görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığından şöyle bir açıklama gelmişti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, ikili ilişkileri yeniden canlandırmak için gerekli adımları atmanın yanı sıra, bölgedeki siyasi, ekonomik ve insani krizler karşısında işbirliği içinde olmanın önemine de işaret etmişlerdir.”

Açıklamada Esed’in müttefiki olan Rusya ile Türkiye’nin önümüzdeki süreçte “bölgedeki siyasi, ekonomik ve insani krizler karşısında işbirliği” içinde olma sözü vermesi, AKP Hükümeti’nin önümüzdeki günlerde Suriye politikasında bir değişiklik mi olacak sorusunu da akıllara getirmişti.

Zaten Perinçek de “Sırada Suriye var” açıklamasında “Rusya ile işlerin düzeltilmesi Suriye ile işbirliğini getirecek” değerlendirmesinde bulunmuştu.

PERİNÇEK: TÜRKİYE VE SURİYE CEZAYİR’DE GÖRÜŞÜYOR

Perinçek önceki gün yaptığı açıklamada, Türk ve Suriyeli yetkililerin Cezayir’de görüşmeler yaptığına dair haberler olduğunu belirtmiş ve şöyle demişti: “Cezayir’de görüşmeler olduğu söyleniyor yani Cezayir aracılığı ile. Suriye devleti de anlaşmaya hazır. Çünkü Esad ülkesini bütünleştirmek istiyor. Türkiye’nin terör ihracı orayı çok olumsuz etkiledi. Şimdi barışçıl yoldan gidip Emevi Camii’nde namaz kılabiliriz.”

PERİNÇEK: DIŞİŞLERİNE BİLGİ VERİYORUZ

Perinçek yine geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada üstü kapalı olarak Erdoğan ile Esad arasında arabuluculuk yaptıklarını dile getirmişti. AKP’nin gizli koalisyon ortağı gibi hareket eden Perinçek, Esad ile yaptıkları görüşmelerle ilgili Dışişleri Bakanlığına bilgi verdiklerini söylemişti.

İşte Vatan Partisi’nin yayın organı olan Aydınlık Gazetesi de bugünkü manşetiyle AKP’ye yeni hedefini ve çözümü işaret etmiş.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap