Photoshop Sanatçısı Tekin Türe’nin eserleri sanatseverlerle buluşuyor – Kültür

0 55

[ad_1]

Doğayı, gerçeküstü tasvir eden photoshop sanatçısı Tekin Türe’nin eserleri, Dubai’de sergilenecek. 15 Ağustos’ta açılacak sergide, sanatçının ‘manipülasyon’ ve ‘beyin savaşı’ üstüne çalmış olduğu 85 yaratı yer alacak.

İnsanlara görsel yolla aktarımda bulunmaktan keyif aldığını söyleyen Sanatçı Türe, “Kesinlikle insan sevilmiş olduğu işi yapmalı, keyif aldığınız işler genel anlamda başarıyla sonuçlanır” dedi.

10 yılı aşkın bir süredir dijital sanat alanında eserler ortaya koyan Türe,doğayı gerçeküstü tasvir ederek kurduğu bağlantılar ile fotoğraflara masalsı bir hava katıyor.

Tekin Türe Kimdir?
1992 senesinde Ankara’da doğan sanatçı, hayal enerjisini yansıtmak için 12 yıl ilkin dijital sanata yöneldi. Tekin Türe, tasarım ve fotoğraf manipülasyonu üstüne emek vererek sürrealist eserler ortaya koymaktadır.

Tasarımlarıyla herkesi etkileyen sanatçı, ‘photoshop’ ve ‘Adobe’nin de dikkatini çekmeyi başardı. Adobe sanatçının bir eserini resmi Instagram sayfasında paylaşıtığı belirtilirken, Photoshop’un resmi Instagram hesabının takip etmiş olduğu tek Türk’ün Tekin Türe olduğu aktarıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku