Gündem

PKK, 11 aylık bebeğin şehit edildiği saldırıyı üstlenmedi


Gündem

PKK, Hakkari Yüksekova’da astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeğinin, şehit olduğu saldırının sorumluluğunu üstlenmedi. PKK’nin askeri kanadı HPG-BİM tarafından yapılan açıklamada, “Bu bölgede son dönemde saldırılar düzenlediklerini, ancak bu olayın kendi mensupları tarafından gerçekleştirildiğinin doğrulanamadığı” iddia edildi. BBC Türkçe’nin aktardığı açıklamada, olayda Karakaya ve bebeğinin hedef alınmadığı savunularak, ”Eğer böyle bir […]PKK, Hakkari Yüksekova’da astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeğinin, şehit olduğu saldırının sorumluluğunu üstlenmedi.

PKK’nin askeri kanadı HPG-BİM tarafından yapılan açıklamada, “Bu bölgede son dönemde saldırılar düzenlediklerini, ancak bu olayın kendi mensupları tarafından gerçekleştirildiğinin doğrulanamadığı” iddia edildi.

BBC Türkçe’nin aktardığı açıklamada, olayda Karakaya ve bebeğinin hedef alınmadığı savunularak, ”Eğer böyle bir şey yaşanmışsa da kesinlikle yanlışlık sonucu yaşanmış bir durumdur” ifadesi yer aldı.