PKK’lılar Teslim Oldu

Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından kazılan bomba tuzaklı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve ilçedeki PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi kapsamında başlatılan operasyon devam ederken, dün Fırat mahallesinde kıstırılınca teslim olan 6’sı kadın 25 PKK’lının sorgusu devam ediyor.

Nusaybin ilçesinde kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için polis ve askerin müşterek 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlattığı operasyon sürüyor.

Operasyon kapsamında şiddetli çatışmalar yaşanırken, dün Fırat Mahallesinde kıstırılan 6’sı kadın 25 PKK’lı güvenlik güçlerine teslim oldu. PKK’lıların toplu halde teslim olmaları ile ilgili şimdiye kadar resmi olarak detaylı açıklama yapılmazken, güvenlik kaynakları, önce bir kadın PKK’lının yapılan “Teslim ol” çağrıları üzerine teslim olduğunu ve kendilerine güvence verilmesi durumunda arkadaşlarının da teslim olacağını söylediği öğrenildi.

Devletin ve güvenlik güçlerinin teslim olanları adalet karşısına çıkaracağı sözü vermesi üzerine kadın PKK’lının gidip diğer arkadaşlarını da getirdiğini ve böylelikle 25 PKK’lının toplu olarak teslim olduğu öğrenildi.

Nusaybin’de ilk kez bu kadar toplu bir teslim olma gerçekleşirken, terörister üst aramasından geçirildikten sonra ilçedeki kapalı spor salonuna götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen PKK’lılar, sorgulanmak üzere Emniyet müdürlüğüne götürüldü. PKK’lı teröristlerin sorgularının gözaltı süresi olan 4 gün boyuncu sürmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası