PREMİER LİG FUTBOLCULARI ‘ISMARLAMA KARANTİNA TESİSLERİ’ TEKLİF ETTİ

Premier Lig futbolcuları uluslararası aradan sonra 'ısmarlama karantina tesisleri' teklif etti, ancak Jurgen Klopp bunun 'gerçek bir çözüm olmadığını' söyledi.

0

Futbol takviminde başka bir uluslararası maç turu belirirken , ülkelerini temsil etmek için serbest bırakılan oyuncularla ilgili sorular Premier Lig için bir baş ağrısı olmaya devam ediyor.

Geçen hafta açıklanan yeni yönergelere göre, uluslararası görevden dönen birkaç Premier Lig futbolcusu, Liverpool menajeri Jurgen Klopp’u rahatsız eden bir hareket olan “ısmarlama karantina tesislerinde” 10 günle karşı karşıya .

 

Kılavuzlar, Brezilya ve Arjantin dahil olmak üzere “kırmızı liste” ülkelerinden İngiltere’ye dönen tam aşılı oyuncuların günde bir kez karantina tesislerinden antrenman yapmalarına veya maçlarda oynamalarına izin verileceğini söylüyor.

Ancak Brezilya’dan Alisson ve Fabinho, Yunanistan’dan Kostas Tsimikas ve Senegal’den Sadio Mane’nin 10 günlük karantina önlemlerinden etkileneceği Klopp, kararla ilgili endişelerini dile getirdi.

Geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, “Milli takımlarıyla 10-12 gün gidiyorlar, ardından 10 gün daha ailelerinden uzakta karantinaya gidiyorlar” dedi. “22 gün ve iki hafta sonra bir sonraki uluslararası tatil var. Bana gerçek bir çözüm gibi gelmiyor.”

Klopp sözlerine şöyle devam etti: “İnsanları gerçek bir sebep olmaksızın üç hafta boyunca normal hayatın dışında tutuyoruz çünkü oyuncularımıza onlar burada ve aileleriyle birlikteyken bakıyoruz.

“Başka bir şey yapmıyorlar. Eve gidiyorlar, antrenmana geliyorlar ve eve gidiyorlar…

Premier Lig’in oyuncularımız için savaşması gerekiyor.”

Premier Lig oyuncuları için kurallar, İngiltere’ye geldikten sonra 10 gün boyunca bir otelde karantinaya almak zorunda kalan kırmızı liste ülkelerinden dönen halk üyelerine göre farklıdır.

Oyuncular için muafiyet ayrıca sıkı protokollere ve kulüpler, Futbol Federasyonu (FA) ve İngiltere Halk Sağlığı ile kararlaştırılacak bir davranış kurallarına tabidir.

Pazartesi gününden itibaren Birleşik Krallık hükümeti, kısmen yeşil ve kehribar rengi ülke listelerini kaldırarak seyahat kurallarını değiştirdi. 50’den fazla ülke kırmızı listede kaldı.

Takımların UEFA Uluslar Ligi’nin son aşamalarında ve Katar’daki 2022 Dünya Kupası elemelerinde mücadele edecekleri mevcut uluslararası ara, 4-14 Ekim tarihleri ​​arasında; Premier Lig maçları 16 Ekim’de yeniden başlıyor.

Bir İngiltere hükümet sözcüsü, uluslararası görevdeki oyuncular için muafiyetle ilgili olarak, “Hem kulübün hem de ülkenin çıkarlarını dengeleyen ve halk sağlığı ve güvenliğini en üst düzeyde koruyan bir sonuca ulaşmak için futbol yetkilileriyle yakın bir şekilde çalıştık.” Dedi.

“Virüse karşı en iyi savunmamız aşılamadır ve bu yeni önlemler, tam aşılı oyuncuların uluslararası görevlerini mümkün olan en güvenli, en pratik şekilde yerine getirmelerini sağlarken, dönüşlerinde mümkün olan en kısa sürede kulüpleriyle antrenman yapmalarına ve oynamalarına izin verecektir. ”

FA ve FIFA’nın yanı sıra Premier Lig, oyuncuların karantina süresini kısaltmak için bir çözüm bulmaya çalıştı ancak İngiltere sağlık otoritelerinin 10 günlük karantina sürdürme isteğini kabul etti. Protokoller, bu uluslararası pencere boyunca yönetim organları tarafından gözden geçirilecektir.

Futbol yönetiminden yapılan açıklamada, “FIFA, Birleşik Krallık hükümetinin tam aşılı oyunculara FIFA Dünya Kupası için yaklaşan eleme maçlarında ülkelerini temsil etme ve kırmızı listedeki bir ülkeden ısmarlama karantina koşullarına geri dönme fırsatı verme kararını memnuniyetle karşılıyor” dedi. vücut.

Herkesin yararına makul bir çözüm bulmak için Birleşik Krallık hükümeti, Futbol Federasyonu ve Premier Lig ile yakın bir şekilde çalıştık ve bunun, oyuncuların Eylül ayında karşılaştığı durum için çok daha arzu edilen bir çözüm olduğuna inanıyoruz.”

Açıklamada, “Bu kararın her oyuncuya yardımcı olmadığını kabul ediyoruz ve yaklaşan pencereler için durumu daha da iyileştirmeye ve Kovid bulaşma risklerini azaltmak için uygulamaya koyduğumuz birçok önlem hakkında daha fazla açıklama yapmak için tartışmalara katılmaya kararlıyız. oyuncu seyahatinin bir sonucu olarak topluluk.”

 

Daha önce Premier Lig kulüpleri , kırmızı listedeki ülkelerdeki uluslararası maçlar için oyuncuları serbest bırakmama kararı almıştı.

Ardından Eylül ayında, Brezilya ve Arjantin arasındaki Dünya Kupası eleme maçı, dört Arjantinli oyuncunun Covid seyahat protokollerini ihlal etmekle suçlanmasından dakikalar sonra askıya alındığından kaotik sahneler yaşandı.

Brezilyalı sağlık yetkilileri São Paulo’da sahaya çıktı ve söz konusu oyuncuların Brezilya’ya geldiklerinde son 14 gün içinde Birleşik Krallık’ta bulunduklarını göz ardı ederek yanlış beyanda bulunduklarını iddia etti.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku