Premium Güzellik Haberleri: 90’Ların Kült Serisi Kozmetikte Geri Dönüyor…

Kozmetik sektörü, bu genç tüketicilerin değerleri doğrultusunda daha çevreye duyarlı, kapsayıcı veya etik koleksiyonlar sunarak iki ayrıcalıklı hedefi olan Z ve Y kuşaklarını yakalamak için kendini sürekli olarak yeniden keşfediyor. Bununla birlikte, bazı markalar 1990’lar ve 2000’lerin kült TV dizilerine odaklanarak son koleksiyonları için nostaljiye bel bağlamaktadır. Moda dünyasındaki bu yirmi yılda yenilenen ilgiden bağımsız olmayan bir trend.

You might also like

Ah nostaljinin gücü! Kozmetik markaları, milenyum kuşağının ilgisini çekmek için 1990’lı ve 2000’li yıllardan itibaren dizilere yöneliyor. Bu , tüketicilerin genellikle yeni makyaj ürünleri satın almayı sevdiği Cadılar Bayramı öncesi birkaç endüstri oyuncusunun son lansmanlarına dayanan GlobalData’nın yeni bir çalışmasının bulgusu . Veri analizi platformu bize, genç tüketicilerin yeni cilt bakımı ve makyaj ürünlerini deneme olasılığının en yüksek olduğunu ve Y kuşağının (%76) Zers ve X kuşağındakilerin önüne geçtiğini söylüyor .

“Simpsonlar” ve “Çan Tarafından Kurtarıldı”

Y kuşağı, muhtemelen bu yeni sonbahar lansmanları için kozmetik markalarının tercih edilen hedefidir. Bu, 1990’ların ve 2000’lerin en sembolik serilerinden bazıları olan yeni koleksiyonların temaları ile destekleniyor ve böylece tüm neslin nostaljisine erişiyor. Wet n Wild Beauty markasının “Saved by the Bell” koleksiyonu, Ulta Beauty’nin “Gilmore Girls” makyajı ve animasyon serisinin ürpertici Cadılar Bayramı bölümleri olan “The Simpsons Treehouse of Horror”a bir övgü, bazı örnekler arasında sayılabilir. Marka Makyaj Devrimi.

GlobalData’ya göre bu pazarlama stratejisi “retrofili” ile bağlantılı ve tüketicilerin mevcut beklentilerine tekabül ediyor.Moda endüstrisinde de görülebilir, 1990’lar ve 2000’ler sondan bu yana podyumlarda da dikkat çekici bir geri dönüş yaptı. Bootcut kot pantolonlar, görünür iç çamaşırlar, platform ayakkabılar ve tüketicilerin bu yirmi yıldaki coşkusuna tanıklık eden daha pek çok şeyle sokağa çıkma yasağı. 1990’ların süper modellerinin – özellikle Naomi Campbell ve Kate Moss – dört moda başkentinin podyumlarında geri dönüşü. en yeni hazır giyim şovları da dikkat çekiyor.

” Bireyselliğe çok değer veren bir toplumda, film ve TV temalı makyaj, o derinlere kök salmış duyguya dokunuyor: nostalji. Karakterlere bağlı hissediyoruz – özellikle de izleyerek büyüdüklerimiz – ve bir şekilde bunlarla bağlantı kurma fırsatına sahip oluyoruz. Gösteriler eğlenceli olabilir. Makyaj pazarı oldukça fazla doymuş durumda, bu nedenle pop kültüründen ilham alan bu tür temaların kullanılması bir markanın benzersiz bir avantaj sağlamasına ve aksi takdirde satın almayacak tüketicilere ulaşmasına yardımcı olabilir, ” diye açıklıyor GlobalData Kıdemli Tüketici Araştırmacısı Nina Nowak .

Dizilerin artan etkisi

Kozmetik markaları şu anda nostalji akorunu kullanıyorsa, bunun nedeni muhtemelen TV şovlarının her zamankinden daha güçlü moda ve güzellik etkileyicileri olarak görülmesidir . Bu, 2000’lerde moda dünyasından güçlü bir şekilde ilham alan “Sex and the City” ve “Gossip Girl” gibi dizilerde zaten böyleydi, ancak bu fenomen son yıllarda büyüyor. “Emily in Paris”, “The Queen’s Gambit” ve “Bridgerton”, bazı parçaları yeniden ön plana çıkarmaya yardımcı olan televizyon dizileri arasında yer alıyor. Eski eşofman arayışını artırmayı bile başaran “Kalamar Oyunu”nun başarısından bahsetmiyorum bile.

” 90’lar ve 2000’lerin başı moda stillerinin büyük bir geri dönüşüne tanık oluyoruz. Moda ve güzellik bir arada var olduğundan ve birbirini etkilediğinden, makyaj kategorisinde retrofili doğal bir sonuçtur. Bu tür temalı çizgilerin en önemli yankılanma noktası, tüketicilerin Nina Nowak , ” kendini markalaştırma eğilimine uygun olan belirli bir imajı yansıtmak ” diye özetliyor.

Bu trendin sadece kişisel bir hikaye şeklinde değil, tüm nesilde iz bırakan kurgusal karakterlerin yerine geçmenin tam zamanı olan Cadılar Bayramı’ndan sonra da devam edip etmeyeceğini göreceğiz.

admin

admin

Bağımsız İnternet Gazetesi Haberleri ve Bugünkü Haberler Manşetler, Son Dakika Haberleri & Son Haberler Türkiye ve Dünya'dan Haberler Siyaset, Spor, İş Sanat ve Eğlence Haberleri Sunar.

Recommended For You

- İzmir korsan taksi - Arçelik Servisi - Boyacı Ustası