Bağımsız Yazarlar

‘PROJE OKUL’ ÇÖKTÜ


Bağımsız Yazarlar

MEB,  ‘Proje  okul ‘  diye bir çalışma başlattı . Görünen amaç ‘ okulları geliştirmek ‘ peki ya paravanın arkasında perde arkasında oynanan oyun neydi. Yeni yetme eğitim sistemine yabancı ve kendi sendikalarından görevli yani Eğitim bir-sen den görevli öğretmen ve müdürler atamak. Birçok lisede tecrübeli ve eğitim anlamında gerçektende çığır açan öğrtemenler proje yüzünden başka […]MEB,  ‘Proje  okul ‘  diye bir çalışma başlattı . Görünen amaç ‘ okulları geliştirmek ‘ peki ya paravanın arkasında perde arkasında oynanan oyun neydi. Yeni yetme eğitim sistemine yabancı ve kendi sendikalarından görevli yani Eğitim bir-sen den görevli öğretmen ve müdürler atamak. Birçok lisede tecrübeli ve eğitim anlamında gerçektende çığır açan öğrtemenler proje yüzünden başka yerlere atandı yada emekli edildi. Yerine proje ile gelen AKP’li öğretmen ve müdüdrler gelerek baskı kat be kat arttırıldı ve öğrencilere isyan çıkarttırma aşamasına kadar gelindi

Peki sadece baskı mı her türlü sanat ve müzik yada geleneksel festivaller ‘şehit’ bahanesiyle iptal edildi.Ama bazı zatlar ‘kolezyum’da kızlarına düğün yapıp helikopterle düğüne gelirken şehitler olması önemli değildi. Yani kendi şuurlarında (ki ak guruh ve onları idare edenler şuursuzluğun abidesi,başyapıtı) bir nesil  ve liseli yaratma çabası. ABD ye gidip nobel ödülü alan Aziz Sancar bunların proje okullarında olsaydı 4 senede sadece bir kere labaratuvara giren öğrenci olurdu ve bilimi körelten bu guruh yüzünden Aziz Sancar hiçbir zaman nobel ödülü alamazdı. Kıyafet konsunda baskı yapıp, beyaz motosikletle okul bahçesinde gezen soytarı müdürler eğer Aziz Sancar’ın okuduğu okulda olsaydı bugün tanımayacaktık bile Sancar’ı. Bunlar bildiklerimiz belki de daha neler var dinci vakıfların müfettiş misali okulları teftiş etmesinden tutun küçüçük kız çocuklara gelinlik giydiren mollo ak sakallı sapıklara kadar bitmiyor projelerin bu baş belası adamları. 

Ancak bu kadar baskıya ve gericiliğe tam 365 lise mücadele etmek için imza atti. Vefa lisesi öğrencilerinin velileri ayrıca destek bildirisi yayınladı. Yani gözünü açtı gençler o yüzden Eğitim-sen den tutun TLB ye TGB ye hatta her bireyin görevi bu gençlere destek vermektir. Artık kırılma noktasındayız şayet #DiplomalıLiseliler ‘e destek vermezsek ‘Çağdaş Türkiye’ yi savunacak alan olan okullarımızıda yobaz dincilerin peşkeşine kaptırırız. TGB den tutun Eğitim-sen ‘e bütün Atatürkçü stk ların destek vermesi lazım o yüzden ÇYDD ve ADD sizde destek bildirisi yayınlayın ! Harekete geçmezseniz eğer çok geç olabilir !