Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

‘Proje’ TOMA’ya emanet

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ‘Proje’ TOMA’ya emanet
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Proje okul kapsamında, 71 öğretmeni başka okullara atanan ve öğretmenlerine sahip çıkmak için oturma eylemi yapan öğrencilerin müdür tarafından sorguya çekildiği Kadıköy Anadolu Lisesi’nde, veliler, mezunlar, milletvekillerinin katılımıyla bir eylem düzenlendi. Eylem sırasında okul girişinde çok sayıda polis beklerken okul bahçesi girişinde de bir TOMA’nın olduğu gözlendi.

Eylemde konuşan Kadıköy Anadolu Lisesi’nden (KAL) öğrenci velisi Hülya Şen, öğretmen atamalarına ilişkin yazıların ilçe Milli Eğitim müdürlüklerine gönderildiğine yönelik bilgi sahibi olduklarını belirtti. Bundan sonra öğretmenlere atamalarla ilgili tebliğ sürecinin başlayacağını kaydeden Şen, sözlerine şöyle devam etti: “Ben ve buradaki bütün veliler bunu kabul etmiyoruz. O tebligatlar geri alınana kadar okulun kapısında oturma kararı aldık. Bu eylem diğer okullara da sıçrayacak. Biz bu süreçte eğitim alanında demokratik katılım mekanizması olan okul aile birliklerini güçlendirme kararı aldık. Temsil gücümüzü artırmak için çalışacağız.”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İkna odaları

Şen’den sonra söz alan CHP milletvekili Barış Yarkadaş ise gazetemizde önceki gün yayımlanan, müdürün öğrencileri sorguya çekmesiyle ilgili haberimize değinerek, iktidarın hatasından dönmek yerine, yanlışlarını başka yanlışlarla kapatmaya çalıştığını kaydetti. Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü;

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap