Protesto PKK yandaşlarının gösterisine dönüştü

Köln’de düzenlenen gösteriye Türkiye kökenli sol örgütler ve Alman sol gruplar ile terör örgütü PKK sempatizanları katıldı. Grubun “Küçük İstanbul” olarak tanınan ve ağırlıklı Türk esnafın olduğu Keup Caddesi’nden geçmesi nedeniyle polis sıkı güvenlik önlemi aldı.

Esnafın bir kısmı işyerlerini kapattı

Cadde sabah saatlerinden itibaren araç trafiğine kapatılırken, esnafın büyük bölümü yürüyüş saati yaklaşınca işyerini kapatmayı tercih etti. PKK yandaşları ile aşırı sol örgütlerden oluşan grup akşam üzeri Keup caddesinden geçti. Gruptakiler YPG bayrakları, Abdullah Öcalan posterleri ile çeşitli sol örgütlerin işaretlerini taşıdılar. Sık sık, “Asker öldü vatan bölündü” , “Kürdistan faşizme mezar olacak” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı. Gruptakiler bir restorandaki müşterinin kendilerine el hareketi yaptığı gerekçesiyle restorana yöneldi. Ancak polisin müdahalesiyle olay çıkması önlendi.

Üç hafta önce bir kişi saldırıya uğramıştı

Üç hafta önce Keup caddesinde otomobilinde bozkurt amblemi olan bir Türk, 60 kişilik PKK yandaşı grup tarafından sopa ve bıçak darbeleriyle ağır yaralanmıştı. Bu olaydan sonra Köln polisi yeterli tedbir almadığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Bu kez polisin yoğun güvenlik önlemi dikkati çekti. Yürüyüşün yapıldığı Mülheim semtinde polis, güvenlik önlemlerini geç saatlere kadar sürdürdü.

 

 

 

KAYNAK : Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası