PTT Türkiye kart nedir? Türkiye kart ne zaman çıkacak? Ptt Türkiye Kart Başvuru Adresi

Ptt kart nedir? PTT Türkiye kart ne işe yarar? Hangi illerde ulaşımda Ptt Kart kullanılır?

0

PTT Türkiye kart nedir? Türkiye kart ne zaman çıkacak? Ptt Türkiye Kart Başvuru Adresi neresi? Ptt kart nedir? PTT Türkiye kart ne işe yarar? Hangi illerde ulaşımda Ptt Kart kullanılır? Toplu ulaşımda tek bir kart kullanımı için hazırlanan Türkiye Kart projesi hakkında merak edilenler:

PTT Türkiye kart nedir?

Türkiye’de geçerli olacak toplu ulaşım kartı PTT tarafından uygulamaya sokulacak. PTT, Türkiye kart ile vatandaşların farklı şehirlerde, tek bir ulaşım kartını kullanmasını amaçlıyor. Konuya ilişkin PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten tarafından yapılan açıklamada, söz konusu projenin dünyada örnek bir teknoloji olduğu ifadeleri kullanıldı. Türkiye Kart ile farklı şehirlerde kullanılan ulaşım kartlarının tek ulaşım kartı haline gelmesi hedefleniyor.

Türkiye Kart ne işe yarar?

Türkiye Kart’ın ne işe yarayacağına ilişkin yapılan açıklamada “Örneğin, İstanbul’da almış olduğunuz bir kartla Konya’daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz. Birçok belediye ile de anlaşmamızı yaptık ve teknik entegrasyonumuzu tamamlamış durumdayız.” ifadeleri kullanıldı. PTT A.Ş Genel Müdürü Hakan Gülten şöyle dedi:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın yapmış olduğu tüm toplu ulaşım kanallarında Türkiye Kart uygulamasının geçmesini istiyoruz. Türkiye Kart, kart yığınına ve milyonlarca lira masrafın önüne geçecek. Dünyada örnek bir teknoloji

Türkiye Kart ile Pttkart arasındaki fark nedir?

Daha fazla mesaj

Tüm Dünyanın Çin’den Daha Büyük Çaldığı Bir Bölge!

Elbet Bir Gün Konusu ve Oyuncuları Fox Tv: Elbet Bir Gün…

Türkiye kart, Türkiye genelinde tek bir ulaşım kartı kullanılmasını sağlayacak bir proje.

Pttkart gerçek kişi posta çeki hesap sahiplerinin, hesaplarındaki bakiyeleri banka ATM’lerinden nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilmesi ve Pttmatik’lerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı Kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri yapabilmelerini sağlayan ödeme aracıdır.

 

Türkiye kart ne zaman çıkacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca düzenlenen 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’na katılan PTT A.Ş Genel Müdürü Hakan Gülten şunu aktardı:

Tüm belediyelere ‘toplu ulaşım sistemlerini Türkiye Kart’ın tarif ettiği şema ve teknoloji ile revize edin, bütün kartlar birbirleriyle geçsin’ diye davet yazısını gönderdi. Bu anlamda destek bekliyoruz. Birçok belediyeyle de anlaşmamızı yaptık ve teknik entegrasyonumuzu tamamlamış durumdayız. Konya’da bu işlemlere başladık. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın yapmış olduğu tüm toplu ulaşım kanallarında Türkiye Kart uygulamasının geçmesini istiyoruz. Türkiye Kart, kart yığınına ve milyonlarca lira masrafın önüne geçecek. Dünyada örnek bir teknoloji.”

Ptt Türkiye Kart Başvuru Adresi

PTT’nin projesi Türkiye Kart daha kullanıma açılmadı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku