Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ramazan geldi diye ağız kokusundan korkmayın…

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ramazan geldi diye ağız kokusundan korkmayın…
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ramazan ayı ile birlikte ağız kokusu korkusu da bugün başlıyor. Sizler için ağız kokusunu nasıl gidereceğinizi derledik. Bunları uygulayarak ağız kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Ağız kokusu, günümüzde süregelen önemli konulardan biridir. Özellikle kişilerin, sosyolojik durumunu oldukça etkiliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ramazan ayı ile birlikte ağız kokusu korkusu da bugün başlıyor. Sizler için ağız kokusunu nasıl gidereceğinizi derledik. Bunları uygulayarak ağız kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

‘AĞIZ KOKUSU’NU 10 ADIMDA GİDERİN

Sigara kullanıyorsanız hemen bırakın.

Sigara, vücudumuzun diğer bölgeleri için olsa da ağız sağlığı içinde oldukça hassas bir konudur. Ağız içinde ciddi anlamda kokuya sebep olan durumlardan biridir.

Burun tıkanıklığınız varsa çözümünü oluşturun.

Burun tıkanıklığının olması demek, ağız yolu ile nefes almak demektir. Bu durumda ağız içinde kuruluk oluşur ve bakterilerin üremesi artabilir.

Sakız çiğnemek engelleyebilir.

Ancak şekersiz sakız çiğnenmesi öneriliyor. Bu durumda ağız içindeki tükürük salgısında artış görülüyor ve temizliğe yardımcı oluyor.

Dişler kadar diş etlerinin de korunması önemlidir.

Diş çürümesi veya dişetinde görülen iltihaplanmalar bu konuda büyük ölçüde önemlidir.

Tarçın kullanımının arttırılması.

Ağız içinde meydana gelebilecek, üreyebilecek bakterilerin oluşmaması için en etkili gıdalardan birisi tarçındır. Tüketilen gıdalarda uygun olması şartı ile tarçın kullanımı sağlanabilir.

Bol su içilmeli. Su içmek sadece ağız için yararlı değildir. Su içmek, tüm vücudumuz için ihtiyaç olan bir gereksinimdir. Antioksidan özelliği olan suyun ağız içinde de etkili olduğu görülüyor. Damak kuruluğunu veya dil kuruluğunu ortadan kaldırarak ağız kokusunun giderilmesinde büyük role sahiptir.

Yemek yerken lokmalar iyice çiğnenmeli.

Tükürüğün lokmaları iyice parçalaması demek, ağız içinde hiçbir lokmanın kalmaması demektir. Bu da kokunun oluşmaması için basit bir adımdır.

Dişlerin iyi fırçalanması gerekiyor.

Her gün düzenli olarak diş fırçalanması oluşacak çürükleri yok etmenin yollarından biridir. Çürük oluşmaması da, ağız kokusunu önleyici faktörlerinden birisidir.

Diş ip kullanılabilir.

Dişlerin arasında kalmış olabilen yemek artıklarını temizlemenin başka yolu da diş ipi kullanımıdır. Bu durumda ağız kokusunu önleyecektir.

Ekstra şeker kullanımı azaltılması doğru olur.

Çünkü şeker, diş çürümesinin en önemli faktörlerinden birisidir. Diş çürümesi demek, ağız kokusunun oluşmaya başlaması demektir.

Bu şekilde basit birkaç madde ile ağız kokusunun önüne geçmek mümkündür. Kişinin psikolojik olarak kendini de iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap