Recep Altepe Bursalılarla dalga geçti: En ucuz ulaşımı sunuyoruz!

0

Yeni diye Bursa halkına sunulan 30 yıla yakın kullanımda olan eski vagonlarıyla, arızası bitmeyen metrosuyla, sabah ve akşam iş çıkışı saatlerinde tüm kent trafiği kilitlenen, balık istifi ulaşımın başkenti haline gelen Bursa’da zamların ardı arkası kesilmiyor. AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin geldiği günden bu yana ısrarla ulaşıma yönelik zamları Bursa halkının canından bezdirdi.

Bugün yürürlüğe giren %15’lik zammın üzerine halkın artan tepkisine cevaben Bursa Büyükşehir Belediyesi, kendisinin bile inanmayacağı bir açıklama yayınlayarak, Bursa’nın en ucuz ulaşan kenti olduğunu iddia etti.

Halkın ulaşım hakkına kilometre hesabı

Büyükşehir açıklamasında “Bursaray’ın 39 kilometre uzunluktaki hattında taşıma ücretlerine yapılan düzenleme ile tam 2,60 TL, indirimli 1,85 TL olurken, Türkiye’de kilometre başına en uygun fiyat tarifesi Bursa’da uygulanıyor.” diyerek, fiyat tarifesinin en uygun kent olduğu iddiasını kilometre hesabı üzerinden kurmaya çalıştı.

Zam yaptık ama…

Açıklamada “Yeni düzenleme ile 65 dakika olan aktarma indirimi süresi 90 dakikaya çıkarılırken, indirimli abonman kartları da yarıyıl tatiline kadar fiyat artışında etkilenmeyecek. Bursaray Görükle, Emek ve Kestel hatları, şehir içi tramvay hatları ve yeni hat yatırımlarının yanı sıra mevcut otobüslerin sürekli yenilenmesi nedeniyle maliyetlerin de sürekli artması yüzünden UKOME kararıyla toplu ulaşım ücretlerinde yeni düzenleme yapıldı.” şeklinde ifadelere yer veren AKP’li belediye, kendisini sürdüğü bahanelerle aklamaya çalıştı.

İndirimli tarifelerde yarıyıla kadar zamma gidilmeyeceğini belirten belediyenin sömestre ile beraber bu tarifelerde de zamma gideceği yapılan açıklamayla ortaya çıkmış oldu.

BursaMuhalif.com

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku