Recep Ercan Keskin; Gelecek Doğal Sebze ve Meyve Üretiminde

0 14

Emeğin hizmete, ticari birlikteliğin berekete dönüştüğü çağıl meyveciliğin naturel üretimle harmanlandığı yer. Meyve üretiminde kalitenin tek adresi.

SAMMEY Meyvecilik Besin, Endüstri ve Tecim Anonim Şirketi başkanı Recep Ercan Keskin; şirketimiz iki bin dört senesinde kurulmuş ve iki bin altı senesinde İtalya’dan ithal edilen meyve fidanları ülkemizin mühim ovalarından önde gelen Samsun’un Bafra Ovası verimli topraklarıyla buluşmuştur.

Bölgesinde rol model olan sunmay meyve üretim çiftliği yetiştirdiği ürün çeşitleriyle Samsun’un Bafra ve Çarşamba ovlarında kaliteli ve sıhhatli meyve üretimini yaygınlaştırma yolunda güvenilir adımlarla ilerlemektedir.

Organik, leziz, taze gıda kıymeti yüksek elma, armut, şeftali, nektarin ve kiraz meyveleri sammey meyve bahçelerinde yetiştirilen başlıca ürünlerdir.

Üretimden tüketime kadar giden serüvene imzasını atan SAMMEY satın alan memnuniyetini temel esas almıştır.

SAMMEY, Ziraat Bakanlığının yetkilendirdiği sertifikasyon kuruluşları tarafınca devamlı denetlenmekte, alınan meyve numunelerinin analizi internasyonal akredite kuruluşlar tarafınca yapılmaktadır.

Su üretime başladığı yıldan itibaren kaliteli meyve üretimini ön planda tutan iyi ziraat uygulamasını tavizsiz yürüten sayılı kuruluşlardan biridir. Üretimi meydana getirilen tüm meyveler sertifikalıdır ve dünyanın her yerine ihraç edilebilicek kalitededir.

Ek olarak tüm ürünlerde barkod ve ürün takip sistemi uygulanmaktadır. Meyveler manav ve marketlerde ilk tercih edilen ürün haline gelmiştir.

Ortalama bin dönüm arazi üstüne konumlanan sammey meyve çiftliğinde elma, armut benzer biçimde fidanların dikildiği alanlara telli terbiye sistemi kurulmuştur.

Arazinin tamamında damlama sulama sistemi kullanılmakta olup su ihtiyacını karşılamak suretiyle otuz bin ton ve elli bin ton su kapasiteli iki ayrı havuz inşa edilmiştir.

Gübreleme, sulama sistemi vasıtasıyla yapılmakta olup zararlılarla savaşım toprağın işlenmesi ve bakımı için son olarak sistem araçları kullanılmaktadır.

SAMMEY, Karadeniz bölgesinin bilimsel ve teknik esaslara dayanan ilk çağıl meyve üretim tesisi olma özelliğiyle sektörünün lokomotif gücü olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku