‘Robin Hood’ bu kez deprem bölgesinde: Depremzedelerin bakkal borçlarını kapattı

0 1

İstanbul’un çeşitli semtlerinde dar gelirli ailelere para dağıtan hayırsever bu sefer 6.8 büyüklüğündeki zelzelenin vurduğu Elazığ’da ortaya çıktı.

Elazığ’da 41 kişinin hayatını yitirdiği Sivrice depremin akabinde depremzedelere vatandaşların yanı sıra birçok kurum ve kuruluş yardımda bulundu.

İstanbul’da birçok sefer yaptığı yardımlarla ortaya çıkan ve kendisine ‘Robin Hood’ denilmesini istenen yardımsever Sürsürü Mahallesi ile başta Kızıltepe köyü olmak üzere birçok köyde, dar gelirli 500 aileye içinde bin TL bulunan zarfları ve besin kolileri dağıttı.

‘Robin Hood’ olarak anılan hayırsever, mahalle ve köy bakkallarına da giderek, borç defterinde uzun müddet borcunu ödeyemeyen şahısların borçlarını kapattı.

Evlatlara da 200’er TL harçlık dağıtan iş kişisi sarsıntıda damadını, eniştesini ve komşusunu kaybeden Cahide Erdağ’a ayrıyeten 5 küçükbaş, 3 de büyükbaş hayvan aldı.

İş kişisinin İstanbul’da olduğu üzere çok sayıda kimseyle birlikte dağıtımı yaptığı öğrenildi.

‘ZARFIN İÇİNDE PARA VERDİ’

Hayırseverin yardımda bulunduğu Cahide Erdağ, sarsıntıda damadını, eniştesini ve komşusunu kaybettiğini söyleyerek, “Hayırsever vatandaş buraya geldi. Zarfın içinde para verdi, yiyecek-içecek yardımında bulundu. Bana 5 koyun, 3 tane dana verdi” sözlerini kullandı.

Ahmet Ardıç ise “Bir adam borcumu ödemiş, markete borcum kalmamış. Allah ondan razı olsun. Çok sevindim. Cebimde 5 lira var yalnızca, nasıl sevinmeyeyim. Ben yaklaşık 27 yıldır burada yaşıyorum” diye konuştu.

‘ALLAH ONDAN RAZI OLSUN’

Hayırseverin birinci olarak gittiği ve veresiye defterindeki tüm borçları sildiği marketin sahibi Metin Balalan, “Bir hayırsever depremzedelerin borçlarını vermek için marketimize geldi. Marketimiz de veresiye defterimizi açıp ‘Borçları ödemek istiyorum’ dedi. Hesabımızı yaptık, 3 esnafa olan birçok kişinin borçlarını kapattı. Ayrıyeten depremzede vatandaşların hanelerine gidip yardımda bulunmuş. Allah ondan razı olsun” dedi.

Mahallede esnaf olan Mehmet Ünal ise “Bir hayırsever buradaki borçları sildi. Allah ondan razı olsun. Umumide aylık borçlardı. Yaklaşık 6 bin TL borç ödedi. Mahallede de yardımda bulunmuş” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku