Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Robotik Cihazlar Hastalara Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Robotik Cihazlar Hastalara Hizmet Vermeye Devam Ediyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

11.08.2015 ‘te 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne alınan Robotik Cihazı hastalara hizmetini sürüyor. Hastane Başhekimi Operatör Doktor Emin Türk, bu aygıtın travmatik beyin ve omurilik yaralanmaları, inme, nörolojik veya ortopedik sebeplerden kaynaklanmış olan yürüme yeteneğinin kaybı durumlarında tedavi için çok mühim olduğunu ifade etti. 

Hastaların kas, kemik ve eklemlerinden beyine sürekli besleme sağlayarak, yürüme yeteneğinin tekrar kazanımı ve geliştirilmesini sağlamak üzere kullanımda olan robot destekli yürüyüş rehabilitasyonu olduğunun altına çizen Başhekim ayrıca:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Özellikle inme, omurilik yaralanması, Parkinson ve Serebral Palsi hastalarında yapılan çalışmalarda yüksek başarı sağlanmıştır. Bu cihaz ile hastaların tedavi süreci hızlandırılmış olmakta ve aynı zamanda hastaya uygulanan fizyoterapinin süresi de önemli ölçüde azalmaktadır. Cihaz, daha önceden yürüyen ve felç geçirmiş hastaların tekrar yürümesini kolaylaştırmaktadır” şeklinde konuştu.

 

25 Aralık Devlet Hastanesinde tedavisi devam eden İsmail Öztürk, 33 yaşında evli ve 3 evladı var. Başına kurşun isabet eden İsmail Öztürk 1 ay yoğun bakımda tutulmuştu.

Durumu çok ağır olan Öztürk hayata tutunmayı başardı ve hayati tehlikeyi atlattı. Öztürk, daha sonra  25 Aralık Devlet Hastanesinin fizik tedavi servisine başvurdu ve fizik tedavi servisinde tedavisine başlandı.

3 haftalık fizik tedavi sürecinde yürümekte büyük güçlük çeken Öztürk robotik tedavi sayesinde yürüme yetisini geri kazandı. Tedavisi hala sürmekte olan İsmail Öztürk hastaneden aldığı hizmetlerden ve çalışanlardan çok mutlu olduğunun ifade etti ve hastane idaresine ve sağlık camiasına minnettar olduğunu söyledi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap