Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ruslar Halep’te hastaneye saldırdı: 30 ölü 62 yaralı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ruslar Halep’te hastaneye saldırdı: 30 ölü 62 yaralı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Halep’te sivil savunma yetkilisi İbrahim Hac İbrahim, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, Rus ordusuna ait savaş uçağının Halep’te yönetim  karşıtlarının denetiminde yer alan Sukeri semtindeki Kudüs sahra hastanesine  düzenlediği hava saldırısında 30 kişinin yaşamını yitirdiğini, 62 kişinin  yaralandığını söyledi.

Ölen ve yaralananlar arasında çok sayıda kadın, çocuk ve sağlık  çalışanlarının bulunduğunu ve ölü sayısının artmasından endişe edildiğini ifade  eden İbrahim, sivil savunma ekiplerinin Rus uçaklarının bombardımanında yıkılan  hastanenin enkazı altında kalanlara ulaşmaya çalıştığını kaydetti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

”Rus uçakları hastane bölgesine giden ekiplere saldırdı”

Rus jetlerinin gün içerisinde Bab Neyrab semtinde de yerleşim yerine  saldırdığını ve çok sayıda yaralananların sivil savunma ekiplerinin yoğun  çalışmaları sonucunda enkaz altından çıkartıldığını vurgulayan İbrahim, şunları  kaydetti:

”Bir haftan bu yana Rus ve rejime ait savaş uçakları, yoğun şekilde  Halep’te sivil yerleşim yerlerini bombalıyor. Ruslar bu gece Sukeri’deki Kudüs  hastanesine saldırarak yerle bir etki bölgeye giden ekiplere ve hastane bölgesine  ikinci bir saldırı düzenledi. Saldırıda yaşamını yitirenlerin çoğu hastanede  tedavi gören sivil hastalardı. Rusya ve rejim özellikle yerleşim yerleri ile  sivillere yardım edilen yerleri bombalıyor.”

Rus savaş uçakları dün de Halep’in batısında yer alan Etarib  ilçesindeki sivil savunma ekibinin merkezine düzenlediği hava saldırısında 5 kişi  yaşamını yitirmiş, merkezde büyük maddi hasar meydana gelmişti.

Rusya, Suriye’de 30 Eylül 2015’te hava saldırıları düzenlemeye  başlamış, 14 Mart’ta ise kuvvetlerini azaltma kararı aldığını açıklamıştı.  Suriye’de Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde 27 Şubat’ta yürürlüğe giren geçici  ve kısmi ateşkes boyunca, Rusya büyük ölçüde hava saldırılarına son vermişti.  Ancak ateşkes boyunca Türkmendağı, İdlib, Humus ve Halep zaman zaman Rus  uçaklarının hedefi olmaya devam etti.
 

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap