Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Rüşvet skandalı! Özür dileyerek istifa etti

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Rüşvet skandalı! Özür dileyerek istifa etti
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Gana Futbol Federasyonu’nda rüşvet skandalı ortaya çıktı. Gana Futbol Federasyonu Başkanı Kwesi Nyantakyi’nin görevinden istifa ettiği bildirildi. FIFA Konseyi’nde de yer alan Kwesi Nyantakya, Cumhurbaşkanı Akufo-Addo’nun yanı sıra birçok devlet yetkilisinden de özür diledi.

Rüşvet aldığı iddia edilen Gana Futbol Federasyonu Başkanı Kwesi Nyantakyi, görevinden istifa etti. Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre son dönemde hakkında çıkan ciddi iddiaların ardından Gana Cumhurbaşkanı Nana Addo Dankwa Akufo-Addo ile görüşen Nyantakyi, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Başkanlık görevinin yanı sıra FIFA Konseyi’nde de yer alan Kwesi Nyantakyi, Cumhurbaşkanı Akufo-Addo’nun yanı sıra birçok devlet yetkilisinden de özür diledi.

Hafta içi yayınlanan bir videoda, Kwesi Nyantakyi, kendisini iş adamı olarak tanıtan gazeteci Anas Aremeyaw Anas’tan bir otel odasında 65 bin dolar rüşvet almıştı. Videonun ardından Gana Futbol Federasyonundaki başkanlık görevi askıya alınan Nyantakyi hakkında, FIFA da soruşturma açmış ve konseydeki görevinden 90 gün boyunca uzaklaştırmıştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap