Rusya Açıklaması “ÇOK YANLIŞ”

0

Rusya Açıklaması “ÇOK YANLIŞ”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Rusya açıklaması geldi. Yaptığı açıklamalarda, “Rusya’nın Suriye rejimine sahip çıkması son derece yanlış bir karardır” ifadelerini kullandı.

Yanlış Bir Karar Verdiler

Çavuşoğlu Rusya’nın bu rejime sahip çıkması tamamıyla yanlış bir karardır dedi. Açıklamalarına şu sözlerle “Ateşkes sürecindeyken Halkı İdlib’e gönderiyorsunuz ve göçe zorluyorsunuz. Halk burada toplandıktan sonra ise saldırıyorsunuz. Bu durum daha ne kadar böyle sürecek? Biz elimizden gelen desteği veriyoruz ve yardım ediyoruz. Buranın halkı da insan. Saldırılar daha ne kadar devam edecek? Önemli olan bu soru. Bu saldırılar böyle devam ederse Cenevre’nin de Astana’nın da bir anlamı kalmaz.” devam etti.

ABD Tarafından Yapılan Açıklamada Kırmızı Çizgi Aşıldı Denildi

ABD tarafından gelen açıklamada ise, “Kırmızı çizgi aşıldı denildi bakalım neler olacak. Biz güçlü bir ülke olarak her türlü durum ve olaylara hazırlıklıyız. Her türlü konuda adımda atarız sonuçta bunlar insani olaylar. Fakat bu saldırılar daha ne kadar sürecek?” diyen Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti, “Biz Türkiye olarak 3 milyon insana sahip çıktık ve onların evsiz kalmasını savaş ortasında kalmasını önledik. Bu insanların nereye gittiği hiç önemli değildir yeter ki bir evleri olsun savaş ortamından uzak olsun. Asıl sorun şu; kimyasal silahların kullanılmasını nasıl durduracağız önce bu sorunu halletmemiz gerekir. Bu durum sadece Türkiye ülkesinin sorunu değildir. Eğer bu rejim bitmez ve durdurulmaz ise sürekli devam edecek. Bu olayı durdurmamız lazım. İnsanlar ölüyor, çocuklar ölüyor ve en büyüğü insanlı ölüyor.”

İsrail Savunma Bakanı

İsrail Savunma Bakanı Suriye’de olan bu olaylardan tamamen Esad’ı sorumlu tutu. Suriye’de olan bu vahşet olayların emrini Esad’ın verdiğini söyledi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku