Rusya kargo aracını uzaya fırlattı

0 12

[ad_1]

Rusya, Internasyonal Uzay İstasyonu’na kargo taşıyan roketin fırlatma işleminin başarı göstermiş bir halde gerçekleştirildiğini deklare etti. Rusya Federal Uzay Ajansı (ROSCOSMOS) tarafınca meydana getirilen açıklamada, Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden mahalli saatle 02.20’de Soyuz-2.1 fırlatıcı roket ile MS-17 kargo aracının fırlatıldığı açıklandı.

Baykonur’daki 31 numaralı rampadan fırlatılan roket ile uzaya gönderilen kargo aracında 470 kilogram yakıt, 420 litre su, 40 kilogram oksijen, bakım ve onarım malzemeleri, istasyondaki deneyler için malzemeler, tıbbi ve sıhhi malzemeler, giyim malzemeleri, standart erzak ve taze yiyecekler olmak suretiyle toplam bin 509 kilogram ağırlığında yük bulunuyor.

Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden fırlatılan roketin ilerleyişinin düzgüsel seyirde olduğu belirtilirken, Roscosmos tarafınca meydana getirilen açıklamada, roketin 2 Temmuz’da Internasyonal Uzay İstasyonu’na ulaşmasının beklendiği aktarıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku