Gündem

Rusya’dan ABD yaptırımlarına ilişkin açıklama


Gündem

Rusya Devlet Duması’nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı. Rusya Devlet Duması’nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı. ABD’nin kendi çıkarlarına uygun davranmayan ülkelere yaptırım uyguladığını belirten Çepa şu ifadeleri kullandı: “Rusya’da şöyle bir söz var, ordu ve deniz […]Rusya Devlet Duması’nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı.

Rusya Devlet Duması’nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı.

ABD’nin kendi çıkarlarına uygun davranmayan ülkelere yaptırım uyguladığını belirten Çepa şu ifadeleri kullandı:

“Rusya’da şöyle bir söz var, ordu ve deniz filosundan daha iyi müttefik yok. Amerika’nın ise ABD dolarından daha iyi müttefiği yok. Avrupa güçlü olunca, onlar Avrupa Birliği’ne karşı oluyorlar. Çin güçleniyor, Çin düşman oluyor. Türkiye ABD’nin istediği gibi davranmayınca hemen yaptırımlar ve ticari savaşlar uygulamaya başlıyorlar. ABD’nin çıkarlarına uymayan şeyler olunca, onlar hemen buna karşı belirli eylemler uyguluyorlar.”