Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Saç Ekimi ve Fiyatları Hakkında Detaylar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Saç Ekimi ve Fiyatları Hakkında Detaylar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

    Saç ekimi aşırı saç dökülmesi ile saç kaybı olan kişilerde seyrelmeye ve kellik sorununa kalıcı çözüm bulmanın bir yoludur. Saç köklerinin aktif olmadığı ve kelliğin oluştuğu alanlara ense ve vücudun herhangi bir bölgesindeki sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemi kullanılarak nakledilmesine saç ekimi denir.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

    Saç ekimi işlemi oldukça kolay ve küçük bir cerrahi operasyondur. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi uygulama konuda uzman olan doktorlar ve ekibi ile hastane ortamında kurallara uygun bir şekilde yapılması en güvenilir yollardan birisidir. En iyi saç ekim merkezlerinin asıl amacı saç ekimi uygulamasındaki amaç saç kaybı yaşayan kişilere tıbbi uygulamalar sayesinde tekrar eski saçlı görünümlerine kavuşturmaktır.

Saç Ekimi Nasil Uygulanır?

    Saç ekimi öncesinde hastayla bir ön görüşme gerçekleştirilir. Hastanın saç analizi ve bazı kan tahlilleri istenir. Çıkan sonuçlar üzerinden hastaya ameliyat tarihi verilir.

Uygulama genel olarak lokal anestezi altında yapılmaktadır. Saç ekimi yapılmadan önce ön saç çizgisi çizilir. Saç ekimi için hastanın ensesinden alınan ( greft) yani saç kökleri belirlenen saç sız bölgelere ekilmektedir. Ense bölgesindeki saçlar uygun görülmezse kişinin şakak bölgesi, kolları ya da göğüs duvarı gibi bölgelerinden sağlıklı saç kökleri alınarak ekim işlemi yapılabilir.

Saç ekim işlemi bittikten sonra ekim yapılan bölgeye özel bir bandaj uygulanmaktadır. Hastalar yaklaşık 1-2 saat dinlendirildikten sonra taburcu olurlar. Saç ekim işlemi sonrasında hafif ağrı hissi yaşanabilir bu durum hafif ağrı kesiciler ile kontrol altına alınmaktadır. Hastalar 3 gün sonra bandaj çıkarılmayacak şekilde normal hayatlarına dönebilirler ve 5-6 gün sonunda pansuman yapılabilir.

Saç Ekim Teknikleri Nelerdir?

Dhı tekniği

Dhı saç ekim tekniği, tamamen tıraş olmayı gerektirmeyen tıraşsız bir saç ekim tekniğidir. Tıraşsız olarak yapılan DHI tekniği kadınların İlk olarak tercih ettikleri bir yöntemdir. DHI tekniğinde sadece ekim yapılacak bölgenin tıraşlanması yeterli gelmektedir. Bu teknikte choi adı verilen kaleme benzeyen bir aparat kullanılmaktadır. DHItekniği ile saç ekimi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 6-7 saat süren uygulama sonrasında oldukça doğal sonuçlar alınmaktadır. Saç ekim işlemisırasında kullanılan choi aparatı sayesinde ise oldukça sık ekilmiş saçlara kavuşmaya az kalmıştır.

Fue Tekniği

   FUE tekniği ile saç ekimi en çok bilinen ve tercih edilen yöntemlerden biridir. FUE işlemi saçların tamamen kesilmesi ile başlar.Bu yöntemin tercih edilme sebeplerinden birisi saç derisinde kesi yapılmamasıdır. Kesi izinin kalmayacak olması da hastalar açısından daha çok tercih sebebidir.

   İşlem lokal anestezi ile yapılmaktadır. Öncelikle uygun olan saç köklerinin alınacağı bölge anestezi ile uyuşturularak uygun olan saç kökleri tek tek toplanır. FUE motoru ile kök toplama işlemi yapılır. Tüm kıl kökleri alındıktan sonra saç ekim işlemine geçilir. Bu sırada toplanan köklerin zarar görmemesi gerekmektedir.

   Saç ekim işlemi için kanallar açılması gerekir. Kanal açılması işlemi en az kökleri toplamak kadar hassasiyet isteyen bir işlemdir. Saçların nakledileceği kanalların açısı da bu noktada önemli bir faktördür. Açı verilme işlemi sırasında başın değişik bölgelerinde farklı yönlere açılar verilmelidir ki saçlar istenilen şekilde ve doğallıkta çıkabilsinler. Aksi halde saçlar istenilen şekli alamayacaktır.. FUE tekniği ile saç ekim uygulaması başarılı bir uygulama olmasının dışında yanık ve yaralanmalar ile oluşan durumlarda da kullanılan ideal bir saç ekim tekniğidir.

Perkutan Tekniği

   Perkutan tekniği ile saç ekimi sayılı klinikte yapılan özel bir tekniktir. Peruktan tekniği, hızlı iyileşme gösteren ve oldukça doğal bir görünüme kavuşturan ileri düzeyde bir tekniktir. Diğer tekniklere göre biraz daha zahmetlidir ve daha fazla detay ister. Peruktan tekniği ile saç eki işlemi iki seans olarak yapılmaktadır.

    Saç ekimi yapılacak olan hastanın saçları tamamen tıraş edilir ve bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Uygun olan saç kökleri FUE tekniğinde olduğu gibi teker teker toplanır. Toplama işleminden hemen sonra ekim yapılacak olan bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Mikro iğneler yardımıyla kanallar açılır. Mikro iğnelerle açılan kanallar sayesinde sık saç ekimi rahatlıkla yapılabilmektedir. Micro iğnelerin diğer bir avantajı ise dar açılı kanallar açabilmesidir. Yaklaşık olarak 8 ile 12 ay sonra oldukça doğal görülen gür saçlara sahip olunur.

2021-2022 Saç Ekim Fiyatları

En iyi sac ekim merkezleri ve fiyatları, saç ektirme fiyatları ve işlemleri çeşitli fiyat politikalarına göre değişmektedir. Uygulanan teknikler arasında en ucuz saç ekim merkezleri arasında fiyat farkları olmaktadır. Bunun nedeni ise uygulamalarda kullanılan operasyon ve ekipmanlara göre belirlenmesidir.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir ?
 • Saç ekimi yapılan bölge ilk 15 gün mutlaka korunmalıdır. Uyku pozisyonuna geçildiğinde ekim yapılan bölge kesinlikle yastıkla temas etmemelidir. Mümkünse sırt üstü yatılmalıdır.
 • 1 ay boyunca hamam ve sauna gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.
 • Saç ekimi uygulanan bölge güneş ışıklarından ve yağmurdan korunmalıdır.
 • Uygulamasonrası 2 hafta cinsel ilişki tavsiye edilmemektedir.
 • İlk 2 hafta kesinlikle aspirin ve yeşil çay gibi kan sulandırıcılar kullanılmamalıdır.
 • Saçların ilk yıkanması saç ekimini yapan ekip tarafından ve ya gözetiminde yıkanmalıdır.
 • İşlemsonrasında şapka, bere gibi giysiler tarif edildiği şekilde kullanılmalıdır.
 • Saç ekimi yapılan bölge kesinlikle makine ile tıraş edilmemelidir. Çok acil bir durum var ise makas ile yapılmalıdır.
 • Kullanılacak ilaçlar ekim uzmanlarının tarif ettiği şekilde kullanılmalıdır.
 • İlk 10 gün kesinlikle alkol kullanılmamalıdır. Sigara kullanılıyorsa en aza indirerek içilmelidir.
 • Başa darbe alınacak aktivitelerden uzak durulmalıdır.
Saç Ekiminin Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Operasyon sonrasında yaşanan süreç en zorlu süreçlerden biridir.

 • 15.20 gün içinde şok dökülmeler başlar
 • Dökülen saçlar 4-5 ay içerisinde yeniden çıkmaya başlar ve ilk çıkacak olan saçlar zayıf olarak çıkarlar.
 • 6. Ayda ekilmiş olan saçların %50 sinin çıkmış olması beklenir. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.
 • Tepe bölgesi, diğer bölgeye göre daha geç çıkar
 • 7. Ve 8. Aylarda çıkan o zayıf saçlar kalınlaşmaya başlarlar.
 • Saç Ekimi uygulamasından 1 yıl sonra ise %95 lik bir sonuç ortaya çıkar.
 • Tam sonuçlar için 18. Ayı tamamlamak gerekir.
KADINLAR DA SAÇ EKİMİ YAPILIR MI?

   Saç ekim işlemini genel olarak erkekler yaptırıyor gibi algılanıyor. Fakat çok fazla göz önünde olmasa da kadınlarda saç ekim işlemi yaptırmaktadır. Erkek veya kadın olarak değilde, daha çok işleme başvurmanın nedeni önemlidir. Saçları tekrar kazanma işleminden erkekler kadar kadınlarda mutlu edici sonuçlar almaktadır. Hatta kadınlar da başarı oranı erkeklere göre daha da yüksektir.

  Kadınlar da genetik faktörler ve saç köklerinin yanması durumlarında saç ekim işlemine karar verilmektedir.

    Kadınlarda saç ekim işlemi erkeklere göre biraz daha farklıdır. Erkeklerde saçlar tamamen kesilirken kadınlarda sadece uygulama bölgesi ve donör alınacak kısım tıraşlanır. İşlem sonrasında kadınların saçları uzun olduğu için kamufle etmeleri daha kolay olur.

    Bir çok kişi saç ekim işleminin zararlı olup olmadığını merak etmektedir. Saç ekim işlemini kendi saçlarınızın farklı bölgelerde çıkması olarak düşünmelisiniz. Yapılan işlem son derece sağlıklı ve de doğal bir işlemdir. Sonuç olarak kendi sağlıklı saç köklerinizin alınarak kellik olan bölgelere nakledilmesi ile normal eski günlerinize geri dönmeniz sağlanır.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap