“Sağlık krizini arkamızda bırakmış değiliz”

0 1

[ad_1]


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Bregançon kentinde başkanlık etmiş olduğu muhteşem müdafa konseyinde Fransa’daki COVID-19 salgınına ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.


Fransa’da aşılamaya uygun olan her insanın aşılanmasını hedeflediklerini belirten Macron, “Sıhhat krizini arkamızda bırakmış değiliz. 9 bin 200 hasta COVID-19 sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Bin 600’ü yoğun bakımda. Bu sayı hazirandan bu yana ilk.” diye konuştu.


Macron, aşının, hangi varyanta karşı olursa olsun virüs sebebiyle hastaneye kaldırılmaya karşı bir sigorta bulunduğunu beyan etti.


Fransa’da salgın durumu fazlaca kırılgan


“Delta varyantı tehlikesi altında (Fransa’da) salgın durumu fazlaca kırılgan ve seferber olmamızı gerektiriyor.” diyen Macron, sıhhat ruhsatı uygulamasının benimsenmesi temennisinde bulunmuş oldu.


Macron, virüsün Delta varyantına karşı aşının en etkili vasıta olduğuna işaret ederek, Fransa’nın deniz aşırı yönetimi Antiller’deki salgının fena gidişatını örnek olarak gösterdi.


Fransız Polinezyası’nda “sıhhat acil durumu” diye deklare edildi


Ülkede 37,8 milyon kişinin aşılarını tamamladığını aktaran Macron, 80 yaşın üstündekiler ile kırılgan durumdakiler için 3’üncü doz ihtimalinin masada bulunduğunu kaydetti.


Fransa’nın Pasifik Okyanusu’ndaki deniz aşırı toprağı Fransız Polinezyası’nda, olay artışı sebebiyle yarından itibaren geçerli olacak şekilde bir ay süreli “sıhhat acil durumu” diye deklare edildi.[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku