TÜRKİYE

Sahte rapora 11 gözaltı


TÜRKİYE

Ankara Emniyet Müdüriyeti Ankara Mali Cürümlerle Savaş Büro Müdüriyeti ekiplerince, para karşılığında geçersiz iş göremezlik raporu …Ankara Emniyet Müdüriyeti Ankara Mali Cürümlerle Savaş Büro Müdüriyeti ekiplerince, para karşılığında geçersiz iş göremezlik raporu düzenledikleri ve çeşitli kurum ve kuruluşlara işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 11 kuşkulu gözaltına alındı.

Alınan habere nazaran, Ankara Emniyet Müdüriyeti Mali Günahlarla Uğraş Büro Müdüriyeti Sahtecilik Büro Amirliği ekiplerince “Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Evrakta Sahtecilik” günahları kapsamında yürütülen soruşturmada, birtakım kimselerin para karşılığında geçersiz iş göremezlik raporu düzenledikleri ve çeşitli kurum ve kuruluşlara işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Bunun üzerine 3 ay süren teknik ve fiziki takibin akabinde düzenlenen eş vakitli operasyonda, aralarında kamu hastanelerinde vazifeli 3 kişinin de bölge aldığı 11 kuşkulu gözaltına alındı.

Şüphelilere ilişkin adreslerde yapılan aramalarda, farklı insanlar ismine Ankara’daki çeşitli hastanelerin ismi kullanılarak düzenlenmiş geçersiz tabip raporları ele geçirildi.

Aralarında, aldıkları düzmece raporları çalıştıkları iş mekanlarına veren ve sonrasında SGK’dan iş göremezlik ödemesi alarak devleti zarara uğratan kimselerin de olduğu 30 kişinin ise tabirlerine başvurulacağı öğrenildi.

Gözaltına alınan 11 şüphelinin emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.