Sakarya’da valiliğe tekbirlerle girdiler!

0

AKP’nin Fethullah Gülen ile ortaklığının bozulmasının ardından devlet kurumlarında İsmailağa tarikatı hızla yükselmeye başladı.

Sakarya’nın yeni valisi İlhan Balkanlıoğlu da, İsmailağa tarikatı üyeleri tarafından tekbirlerle karşılanarak valilik binasında makamına oturtuldu.

TARİKAT ÜYESİ VALİ AFYON’DA TANINMIŞTI

İlhan Balkanlıoğlu, Afyon’da 2012 yılında askeri cephanelikte 25 askerin hayatını kaybettiği patlamanın ardından kente gelen dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e sucuk, kilim ve satranç takımı hediye etmesiyle tepki çekmişti.

Türkiye’nin büyük acıya büründüğü olayda bu hediyelerin verilmesine yönelik eleştirilere Vali Balkanlıoğlu, “Reklamın iyisi, kötüsü olmaz” diyerek yanıt vermişti.

İşte o görüntüler:

Hüseyin Avni Coş’un kızağa alınmasının ardından yerine İlhan Balkanlıoğlu atandı. Balkanlıoğlu valilik binasında İsmailağa cemaati üyeleri tarafından tekbirlerle karşılanarak makamına oturtuldu.

İsmailağa cemaatiyle yakın ilişkide olan bürokratların yükselmesinin son örneği yeni atanan Sakarya Valisi İlhan Balkanlıoğlu oldu. Sakarya’nın yeni Valisi, cemaat müritleri tarafından karşılanarak makamına oturtuldu. Görüntülerde Vali Balkanlıoğlu makamına geldiğinde, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşananlardan bahsederek, “İyi püskürttünüz” ifadesini kullandıktan sonra, “Aranızda gazi olan var mı?” diye soruyor. Bir iki kişinin elini kaldırdığı görünüyor.

Türkiye İlhan Balkanlıoğlu’nu, Afyon’da 2012 yılında askeri cephanelikte 25 askerimizin şehit olduğu patlamanın ardından kente gelen dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’e sucuk, kilim ve satranç takımı hediye etmesiyle tanımıştı. Türkiye’nin büyük acıya büründüğü olayda bu hediyelerin verilmesine yönelik eleştirilere Vali Balkanlıoğlu, “Reklamın iyisi, kötüsü olmaz” diyerek yanıt vermişti. Valiyle ilgili tartışmalar Afyon’daki patlamanın ardından da devam etmişti.

KARDEŞİ İSMAİLAĞA’NIN İKİ NUMARASI
24. Dönem CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Kesimoğlu, TBMM’ye sunduğu önergede dönemin Başbakanı Erdoğan’a “Afyon’da içkiyi yasaklamaya kalkan Vali Balkanlıoğlu’nun ağabeyi Metin Balkanlıoğlu, İsmailağa cemaatinin önde gelen ismidir. Valinin de bu cemaatle ilişkisi var mıdır ? Göreve devam etmesinde cemaat ilişkileri mi etkilidir ?” diye sormuştu. Kesimoğlu ayrıca, İrfan Balkanlıoğlu’nun kaymakamlık döneminde AKP hükûmeti tarafından Rize’ye Vali olarak atanmak istendiğini, ancak dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından engellendiğini de savunmuştu. Valinin kardeşi Metin Balkanlıoğlu’nun İsmailağa cemaatinin iki numarası olduğu da ortaya çıkmıştı. İrfan Balkanlıoğlu ’nun kardeşinin, İsmailağa cemaatinin 2 numaralı ismi olduğu ortaya çıktı. ‘’Abdülmetin Hoca’’ adıyla tanınan Metin Balkanlıoğlu’nun, cemaatin 700 milyar lirasını batırdığı öne sürülen Sauna çetesinin lideri Kasım Zengin’i yargılayıp ölümle tehdit ettiği de soruşturma konusu olmuştu.

COŞ’UN HALEFİ OLDU
Vali İlhan Balkanlıoğlu, Hüseyin Avni Çoş’un yerine Sakarya Valisi olarak atandı. Eski Sakarya Valisi Çoş, Adana Valiliği görevini yürütürken, bir gazeteciye hitabıyla gündeme gelmiş, “Gavat değil, kavas dedim” açıklamasıyla da gündeme oturmuştu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku