Saksağan saldırdı bebek hayatını kaybetti

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Aktör Alec Baldwin pervaneli silah kazasında 1 kişiyi…

Delta’yla mücadele hiçe sayıldı! Avustralya’da…

Avustralya’da geçtiğimiz günlerde bir parkta meydana gelen vaka, duyanların yüreklerini dağladı. ABC News’in haberine bakılırsa, Brisbane’deki Glindemann Park’ta yürüyen annenin kucağında kız bebeği varken aniden saksağan kuşu saldırmaya başladı.

Saksağandan kaçmaya çalışan annenin ayağı takıldı ve kucağındaki bebek yere düştü. Bebeğin düşmesiyle vücudunda ciddi şekilde yaralar meydana geldi. Bebek, derhal Queensland Çocuk Hastanesine nakledildi. Fakat sıhhat ekipleri yaraların oldukça ciddi bir derecede bulunduğunu söylemiş oldu. Bebek, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Brisbane Belediye Meclisi Üyesi Kim Marx, bebeğin ölümünü “ağlatısal bir kaza” olarak nitelendirdi ve bölgede saksağanların saldırdığına yaptığına dair ek işaretler dikildiğini söylemiş oldu:

“Bu son aşama ağlatısal bir kaza ve kalplerimiz vakaya karışan aileyle beraber. Bu olayın meydana geldiği alanın çevresinde kuşların uçtuğuna dair bir takım uyarı işareti vardı ve memurlarımız şimdi birkaç tane daha yerleştirdi.”

Öte taraftan Avustralya’nın saksağan hücum mevsimi tipik olarak Temmuz ve Aralık ayları içinde gerçekleşir ve BirdLife Australia’dan Sean Dooley’e bakılırsa Eylül ayında zirve yapar. Dooley, saksağanların saldırmasındaki nedenin ise yuvalarındaki yavrularını korumak bulunduğunu sözlerine ekledi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku