Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Salih Müslim listeden çıkarıldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Salih Müslim listeden çıkarıldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Çekya’nın başkenti Prag’da Şubat ayı sonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim’in, geçen hafta Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya gelen heyette yer almasının planlandığı ancak görüşmeye 3 saat kala heyetten çıkarıldığı öne sürüldü.

Habertürk’ten Çetiner Çetin’in haberine göre, Macron ile görüşmek üzere heyetle Paris’e giden Müslim, Türkiye’nin uluslararası arananlar listesinde yer alıyordu. Fransız protokol yetkililerinin son andaki uyarısı üzerine Elysee Sarayı’ndaki Ortadoğu masası yetkilileri ve iç güvenlik danışmanları Müslim’in adını listeden çıkardı. Müslim ve heyetin gelişmeye tepki gösterdiği ancak buna rağmen görüşmeyi iptal etmedikleri öğrenildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Öte yandan Fransa’dan Suriye’nin kuzeyinde YPG’nin kontrol altında tuttuğu bölgeye Nisan ayının ikinci haftasında bir heyet gideceği öğrenildi.

Resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte 5-6 kişilik heyetin parlamenterler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşacağı öne sürülüyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap