Şamil Tayyar NATO’yu terör örgütü ilan etti ama…

0

ANALİZ – AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Türkiye’nin NATO’ya girdikten sonra darbelere maruz kaldığını ve ülkenin başına gelen kirli ve kanlı işlerin içinde hep NATO’nun da yer aldığını” iddia ederek, “DEAŞ, PKK ve FETÖ’nün yanına artık terör örgütü NATO’yu da ekleyebilirsiniz” görüşünü savundu.

Tayyar, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan Orgeneral Akın Öztürk ve Mehmet Dişli’nin itirafçı yapılmaları gerektiğini söyleyerek, “Dişli ve Öztürk o geceye dair özel bilgilere sahip. Bunların cezaevinde çok iyi korunması gerekir. Özel bilgilere sahip oldukları için suikast girişimi uğrayabilir ya da tehdit ve şantaj yoluyla gerçek bilgileri saklamaları sağlanabilir. Bu iki isim itirafçı yapılarak 15 Temmuz’un bilinmeyen ve gecenin karanlık bölümlerine ilişkin çoğu noktayı aydınlatabilirler” diye konuştu.

ERDOĞAN TERÖR ÖRGÜTÜNÜ MÜ SAVUNDU?

Tayyar’ın bu açıklaması AKP içerisinde tepki yaratacağa benziyor. Libya’da Kaddafi hükumeti düşürülmeye çalışılırken Erdoğan, “Libya NATO toprağıdır.” açıklaması ve NATO üyesi olması dolayısıyla NATO ile ilişkileri mevcut. Bu açıklamaya bakacak olursak Erdoğan da terör örgütünü savunmuş oluyor. Türkiye Cumhuriyeti de, terör örgütüne üye olmuş oluyor.

Şamil Tayyar, neredeyse her paylaşımı sosyal medyada alay konusu olmakla ünlü. Sosyal medya kullanıcıları bu habere nasıl bir tepki verir bilmiyoruz fakat yersiz bir açıklama olduğu ise su götürmez bir gerçek.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku