Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

‘Sanatı müstehcen’ bulanlara Nilüfer CHP’den sert tepki!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ‘Sanatı müstehcen’ bulanlara Nilüfer CHP’den sert tepki!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ensar Vakfı’nda yaşanan ahlaksızlıkla ilgili tek bir açıklama yapmayan AK Parti Nilüfer Teşkilatı, 5 yıldır bulunan Adem ile Havva heykelini ‘müstehcen’ olduğu gerekçesiyle kaldırılmasını istedi. CHP Nilüfer İlçe Örgütü bugün yaptığı açıklama ile AK Parti’ye ağır sözlerle yüklendi.

Pelin Çırpan / BURSA – Nilüfer Üçevler Mahallesi‘nde bulunan, 5 yıl önce Gutrya Vyacleslav isimli Ukraynalı devlet sanatçısı tarafından yapılan “Varoluşu” temsil eden Adem ve Havva heykelini basın açıklamasıyla müstehcen bulduklarını ifade eden AKP Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak ve AKP Nilüfer İlçe Teşkilatı’ndan, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal ve İlçe Örgütü’nden sert tepki geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’in de katıldığı basın açıklamasında, Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal “5 yıldır aynı yerde bulunan Adem ve Havva heykelin bugüne kadar inanç ve değerlere saldırı olarak algılanmadığı, AKP’lilerin Ensar Vakfı‘nda yaşanılan sapıklığı örtme telaşından kaynaklı çapsız bir çırpınış yaşadığı, bu suçu örtmek için kirli bir manipülasyona girdiğini” iddia etti.

“ENSAR VAKFIYLA İLGİLİ ÇOCUK İSTİSMARI ARAŞTIRMA KOMİSYONUNA 3 HAFTADIR ÜYE VERMİYORSUNUZ”

Ensar Vakfı‘yla ilgili çocuk istismarı araştırma komisyonuna AKP’nin 3 haftadır üye vermediğini belirten Tansal, iktidar ve çıkar hırsı ile gözü karamış, bu uğurda her türlü bezirganlığı göze alanlara uyarı yapmak istediğini belirterek, “yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir ülke de ,İslam’ın neyi yasakladığını, neyi yasaklamadığını sizden öğrenecek değiliz. Toplumun önemli bir kısmı sefalet ve perişanlık içinde yaşarken, diğer kısmının zevk-ü sefa içinde yaşama fırsatını nasıl bulduğunu masaya yatıralım” dedi.

DİNİMİZ EN BAŞTA HIRSIZLIĞI, YOLSUZLUĞU, KUL HAKKINI YASAKLAMIŞTIR!

“Eğer inancımızın bize emrettiği değerlere göre yaşayacaksak inancımız en başta hırsızlığı, yolsuzluğu, kul hakkı iltimasını yasaklamıştır. Bu yasaklara uyulmadığı için toplumda onarılmaz yaralar açılmıştır”

Konuşmasına sert bir üslupla devam eden CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal “Sizin literatürünüzde her türlü vurgunun adı komplodur… Özünüzü yitirdiğiniz için meselenizi şekiller ve sembollerle çözmeyi tercih edersiniz, sizi iyi tanıyoruz. İslamla gericiliği birbirinden ayırmak zorundayız. Eğer bunu başaramazsak Afganistan’daki bamiyan budalarını top ateşine tutan, Irak’taki el askeri camisini , antik hatra kral heykellerini, Nimrud’taki tarihi kenti yerle bir eden zihniyetin parçası oluruz.

Sanat bir izdüşümüdür. Bu izdüşümü ortadan kaldırmanın din ile, inanç ile ilgisi yoktur. Olsa olsasizin siyasi çıkarlarınızla ilgisi vardır. Bu ülkenin aydınları, sanatçıları, yurtseverleri olarak El Kaideci, IŞİD’çi bu zihniyetin oyunlarına alet olamayız, olmayacağızda” diyerek yoğun katılımlı basın açıklamasında bulundu.

123

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap