Sanayici Gürel Yılmaz CHP Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

0

AKP‘nin kirli oyunlar hazırlayarak millete dayattığı baskın seçimin ardından milletvekilliği adaylıkları gündeme gelmeye başlandı. Aday adaylıklarının açıklanmaya başlandığı şu günlerde CHP’li iş insanı Gürel Yılmaz da, CHP Bursa Milletvekili olmak için aday adaylığını açıkladı.

 

16 Nisan Referandumu‘nda CHP tarafından konuşmacı olarak görevlendirilen Gürel Yılmaz, 60’tan fazla bölgede çalışarak yoğun emek vermiş bir isim.

GÜN DAHA CESUR OLMA GÜNÜDÜR

Bağımsız Gazete‘den Cavit Kınalı‘nın kendisine aday olup olmayacağını sorması üzerine Yılmaz, gençlik yıllarında başlayan ‘Tam Bağımsız Türkiye‘ hayalinin hala devam ettiğini ve bunun için çalışmaya devam ettiğini belirttikten sonra kendisini yetiştiren cumhuriyete ve cumhuriyet öğretmenlerine borcu olduğunu da vurgulayarak, “Bu ülkenin okullarında ve yurttaşlarımızın vergileri ile yaşamını sürdüren öğretmelerin emeği ile yoğruldum. Ülkeme olan borcumu ödemek için her an gayretli biçimde çalıştım ve çabaladım. Gün daha fazla sorumluluk alma ve daha cesur davranma zamanıdır. Bugün daha çok çalışılması gereken bir gündür.” açıklamasında bulundu.

“SAVAŞTA ASKERİ, DEVRİMLERDE YOLDAŞI”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘nun “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganına tepki göstermesinin ardından CHP‘de yaşanan kutuplaştırmaya da barışçıl ve akıllı bir çözüm getiren Yılmaz, “Mustafa Kemal Atatürk’ün savaşta askeri, devrimlerde yoldaşıyım” diyerek şu ifadelerde bulundu:

Bu münasebetle yinelemekte yarar görüyorum. İlk adaylığını açıklayan ve “Yüce Önder Atatürk’ün” savaşta askeri, devrimlerinde yoldaşı olan Gürel Yılmaz, adaylıkla ilgili ciddiyetini ve kararlılığını sürdürmektedir. Bu ülkenin, tabandan kopmayan, geldiği yeri unutmayan, halkın içinde huzur bulan ve onları temsil etmekten korkmayan evlatlara ihtiyacı vardır. Bunları yaparken göstereceği performans ve sarf edeceği emeği ödünç değil, geri almamak kaydı ile vermelidir. Kişisel iddialarımın, vatan ve millet sevgimin önüne geçmesine izin vermeden, örgütüme güvenerek, beni yetiştiren ebeveynlerimin ruhlarına selam ederek, sevenlerimin rızalarını alarak ve yaradana güvenerek;

Yurttaşlarımın yüreklerine girmeye ve ülkeme hizmet etmeye talibim …

GÜREL YILMAZ KİMDİR?

Gürel YILMAZ; 1970 yılının “Dünya Barış” gününde, Köy Enstitüsü Mezunu bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü ve son çocuğu olarak Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra 1987 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’ni kazandı. 1991 yılında üniversiteyi tamamlayıp, bir süre daha İstanbul’da çalıştı ve ardından aynı şehirde askerlik görevini tamamladı.

İŞ HAYATI

Profesyonel çalışma yaşantısının kazanımlarını elde edeceği en önemli süreçse, 1994 yılında Tofaş A.Ş.’ de çalışmaya başlamasıyla gerçekleşti. Bu şirkette sırasıyla; Üretim Takım liderliği, Kalite Katılım Araçları Liderliği, yeni model araçların Üretim Sorumluluğu, Ar-Ge Direktörlüğü Teknoloji Koordinasyon Birimi Gövde / Kaporta Projeleri Yatırım Liderliği görevlerini üstlendi. Yaklaşık 13 yıllık otomotiv ana sanayi tecrübesi sırasında üretim ve proses teknolojisi ve tasarım mühendisliği departmanlarında görev yaptıktan sonra Tofaş’ın dünyaya ihraç ettiği Fiorino araç modelinin geliştirilmesinde Üretim Teknolojileri Proje Sorumlusu ve daha sonrasında “Endüstriyelleşme ve Devreye Alma Yöneticisi” olarak 4 yıl çalıştı. Bu sürenin yarısını Fiat İtalya organizasyonunda “Üretimden Sorumlu Yönetici” olarak geçirdi. Esnek Kaynak Pensesi buluşuyla faydalı model almış, 2006 yılında en başarılı Tofaş’lı seçilmiş ve esnek üretim hatlarıyla ilgili projesi aynı yıl KOÇ Holding bünyesinde en başarılı endüstriyel projeler arasına girmiştir.

 

Gürel YILMAZ, 1999 – 2004 döneminde Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sosyal Projeler Danışmanlığını yapmıştır. Bu süre zarfında, yanı sıra Burfaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenmiş, Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, Ramazan Aşevi, Barınma Evi, Cumhuriyet Yürüyüşleri, Gençlik ve Cumhuriyet Şölenleri, Bursaspor Bir tane Kampanyası ve Bursaspor 40.yıl Etkinlikleri gibi projelerin fikir ortaklığı ve Proje Guruplarının yönetimini gerçekleştirmiştir.

 

2007 Yılının Ocak ayında Tofaş A.Ş.’ deki görevinden ayrılarak kendi işini kuran Gürel YILMAZ, sahibi olduğu ve Endüstriyel Üretim Hatları, Robotlu Üretim Sistemleri, Otomasyonlu Montaj Hatları üreten firmasının ve tamamı ulusal teknoloji eseri olan “3” markanın Genel Koordinatörlüğü’nü yürütmektedir.

 

Gürel Yılmaz’ın; Kobi Gelişim Stratejileri, Endüstriyel Dönüşümler, Sistem Entegrasyon Teknolojileri, Otomotiv Sektörü ve Yerli araç projesi le alakalı araştırmaları ve makaleleri bulunmaktadır. İşi gereği içinde bulunduğu “Yüksek teknoloji” konularında iş dünyasının temsil edildiği dernek, kurum ve kuruluşlarda görev sorumlulukları bulunmaktadır. Yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hasta çocuklar için türkü dinletileri ve konserler vermekte ve gelirleri ile ilgili kurumlara destek olmaya devam etmektedir.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku