Savcılık harekete geçti! Melih Gökçek’e Ankapark şoku

0

[ad_1]

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankapark için meydana getirilen mal alım ihaleleri hakkında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Melih Gökçek sürecinin yöneticileri hakkında informasyon ve belge talebinde bulunmuş oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yapım maliyetini 801 milyon dolar olarak açıklamış olduğu Ankapark için Savcılık harekete geçti.

Uzun süredir atıl olan, her geçen gün milyonlarca lira kamu ziyanı artan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin devralmak için hukuk mücadelesini sürdürdüğü Ankapark’ın mal alımı ihaleleri ile alakalı soruşturma sebebiyle Savcılık, Belediye’den informasyon talebinde bulunmuş oldu.

801 milyon dolar verilerek meydana getirilen ve kısa sürede kapanan Ankapark’ta her geçen gün hırsızlık vakaları ve kamu ziyanı yaşanırken, Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan soruşturma için ilk adım geldi.

50 bin TL teminatla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri için önlem sonucu alınan parka meydana getirilen mal alım ihaleleri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne Gökçek sürecinin yöneticileri hakkında informasyon ve belge talebinde bulunmuş oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye gore, Gökçek periyodu hakkında “kabahat işlemek için teşekkül oluşturmak” suçu işlendiği iddiasıyla şimdiye kadar verilen yolsuzluk dosyalarının bir kısmının birleştirilerek çatı iddianamesi düzenlenmesi için Cumhuriyet Başsavcılığına başvurulacağı öğrenildi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku