Gündem

Sen bilirsin usta…!


Gündem

SEN BİLİRSİN USTA Artık herkesin insanlıktan çıktığı, mafya raconunun el üzerinde tutulduğu, asarım keserim diyenlere “eyvallah abi” denilen ülkemizde, sanki başka sıkıntı yokmuş gibi, her şey yolunda, süt liman bir ülkeymişiz gibi, muhterem Cumhurbaşkanımız, Gezi’yi kaşımaya başlıyor. Cesur olacağız, oraya tarihi binayı dikeceğiz diyor. Zannedersin ki, Sultanahmet’i temelinden söküp getirecek Taksim’e, Gezi Parkı’na dikecek. Hayır, […]SEN BİLİRSİN USTA

Artık herkesin insanlıktan çıktığı, mafya raconunun el üzerinde tutulduğu, asarım keserim diyenlere “eyvallah abi” denilen ülkemizde, sanki başka sıkıntı yokmuş gibi, her şey yolunda, süt liman bir ülkeymişiz gibi, muhterem Cumhurbaşkanımız, Gezi’yi kaşımaya başlıyor. Cesur olacağız, oraya tarihi binayı dikeceğiz diyor.

Zannedersin ki, Sultanahmet’i temelinden söküp getirecek Taksim’e, Gezi Parkı’na dikecek.

Hayır, sıfırdan bina yapacak, ona da “tarihi bina” diyecek. Peki bu adam o binanın tarihi bir yapı olmayacağını bimiyor mu? Adı gibi biliyor hem de. Lakin bu cümleyi sana bana kurmuyor ki… Şov yapıyor, dikkat dağıtıyor, PR yapıyor günümüzün popüler tabiriyle… Çünkü ne dese inanan, ne dese sorgulamadan dinleyen bir topluluğa hitap ediyor.

En kötüsü, artık seni beni adamdan saymıyor. Sürekli bir “70 milyon arkamda” cümlesi dilinde. Lakin o 70 milyonda sen yoksun, ben yokum, biz yokuz. 3 milyon insana 70 milyon muamelesi yapıp, o 3 milyonun keyfiyle bu ülkeyi yönetiyor. 3 milyon ne derse o olsun, buna da milletin iradesi densin istiyor.

Bir haber çıktı geçen gün gazetede. Erdoğan iç savaş istiyor diye. İlk okuduğumda “yuh artık! o kadar da değil!” demiştim.

Dünkü açıklamasıyla iç savaşı zerre kadar umursamayacağını, gerekirse bu ateşi harlayacağını, cesur olmak ile kast ettiği şeyin ne kadar tehlikeli olduğunu anlamış oldum. Bir de ne kadar saf bir adam olduğumu hala…

Kendi bilir. Amacı bu şekilde konuşarak bizleri sindirmek, korkutmaksa… Ben ne dersem o olacak dayatmasıysa… 3 milyonu bize 70 milyon diye kakalamaksa… Milli irade dediği şey aynada gördüğü suretten fazlası değilse… Sen bilirsin usta. .

Bizim için de “söz konusu vatansa, gerisi teferruattır”.

Bu böyle biline…