Sergen Yalçın: Çok maç oynadım ama hiçbir maçta heyecanlanmadım

0 4

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, birinci maçında deplasmanda Rizespor‘u 2-1 mağlup ettikleri maçın akabinde konuştu.

Çok kritik bir galibiyet aldıklarını kaydeden Sergen Yalçın, “Bulunduğumuz kurallar hasebiyle güç bir müsabaka oynadık. Çok kuvvetli bir müsabakaydı. Bugün en kıymetli şey kazanmak. Bir geri dönüş olacaksa, bir şeyler değişecekse kesinlikle kazanmalıydık. Oyuncuların inancının gelmesi, camianın birleşmesi, onların inancını sağlamak, biz bir şeyler olacaksak, taraftarların inancını gerimize almalıyız. Taraftarsız Beşiktaş olmaz. Kazandığımız için memnunuz, biraz sıradana döndük. 45 dakika korkunç oynadık, 3 gün içinde mantaliteyi aşılamaya çalıştık, Beşiktaş’ın nasıl oynaması gerektiğini anlatmaya çalıştık ve birinci yarı denetim bizdeydi. Bugün itibariyle çok memnunuz, artık gelecek haftaya bakacağız” sözlerini kullandı.

“BEN VE ARKADAŞLARIMIN GÜCÜ VAR”

Taraftarın ilgisine şaşırdığını belirten teknik adam, “İmza merasiminde de inanılmaz ilgi vardı, hakikaten ben de çok şaşırdım. taraftarın bu kadar büyük sevgisinin olması beni çok heyecanlandırıyor. Ben çok maç oynadım lakin hiçbir maçta heyecanlanmadım. Lidere da söyledim, futbolcu olmak daha kolay, çıkıp işini yapıyorsun, sorumluluk yok. Ben ve arkadaşlarımın sorumluluğu alacak gücü var, kimsenin kuşkusu olmasın. Bugünkü galibiyet biraz olsun oyuncularımızı biraz rahatlattı, haftaya da oyuncularımız ile taraftar birleştiğinde düzgün sonuçlar gelir” dedi.

“HESAP YAPACAK DURUMA GELİRSEK…”

“Kalan haftalarda puan hesabınız nedir?” sorusunu yanıtlayan Sergen Yalçın “Kalan haftalar için tahlil yapmak çetin. Kazanarak devam etmek istiyoruz. Bir gün hesap yapacak duruma gelirsek, o hesabı, o vakit yaparız.” dedi.

“ÖYLE BİR LAF BANA YAKIŞMAZ”

Grupla ilgili açıklamalarına devam eden Sergen Yalçın “‘Bu kadroyu ben kurmadım’ üzere bir kelam söylemek bana yakışmaz. Biz bu kadroyu bilerek buraya geldik. 2. yarı oyuna tutunmakta zorlandık. Bir anda her şeyi düzeltemeyiz. Yavaş yavaş düzelecek hepsi. Devrana gereksinimimiz var. ‘Elimizde makûs oyuncular var, takım ehliyetli değil’ üzere bir şey demem. Beşiktaş’taki tüm oyuncular kaliteli, ayan bir seviyeleri var.” tabirlerini kullandı.

:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku