Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Sergen Yalçın: “Soyunma odasında ses seda yoktu”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Sergen Yalçın: “Soyunma odasında ses seda yoktu”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Süper Lig’in 24. haftasında deplasmanda Alanyaspor’u 2-1 mağlup eden Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

“OYUNCULARIN MORALLERİ BOZUK”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İdlib’deki şehit haberlerinin ardından oyuncuları motive etmenin zor olduğunu vurgulayan antrenör, “Oyuncularımız ısınmadan geldikten sonra hocalarımız ile de konuştuk, takımımız soyunma odasında durgundu, ses seda yoktu. Yabancı oyuncular da her şeyin farkında, üzgünler, orada olmasalar da bu acıyı hissediyorlar, bunu fark ediyoruz. Moraller bozuk, maç oynayacağımızı anlatmaya çalıştık. Biz de çok üzülüyoruz ama maç oynayacağız, öneminin farkında olmamız lazım. Onu anlattık. Oyuncularımız herhalde oyun başlayınca unuttular ve iyi performans sergilediler. Bu zor şartlarda 3 puan almak sevindirici.” ifadelerini kullandı.

“OYUNCULARIM DURUŞ SERGİLEDİ”

Takım olarak çok iyi mücadele ettiklerini söyleyen Yalçın, “Oyuncuları tebrik ederim, iyi mücadele oldu. Güçlü bir oyunumuz var, bu bizi mutlu ediyor. Bütün maçlarda oyunun kontrolü bizde. Geriye düştük, Alanyaspor gibi bir deplasmanda maçı çevirmek kolay değil. Gücümüzle çevirdik, oyuncularım karakterli duruş sergiledi.” dedi.

“KAYBETSEK ELEŞTİRİLİRDİK”

Tyler Boyd tercihinin sebebini anlatan Sergen Yalçın, “Son hamleyi yapmakta sıkıntı yaşıyoruz. Kevin Prince Boateng’in sakatlığı var, o yüzden oynatmadık. Adem Ljajic de hastalığı nedeniyle çok fazla idman kaçırdı. Tyler Boyd’u tercih ettim çünkü atletik bir oyuncu. Kaybetseydik eleştirilirdik.” ifadelerini kullandı.

“HAK EDEREK MAÇ KAZANIYORUZ”

Karşılaşmayı hak ederek kazandıklarına vurgu yapan tecrübeli teknik adam, “Oyuncular verdiğimiz görevleri uygularsa, oynadıkları bölge problem olmaz. Savunmada bugün çok fazla hata yaptığımızı düşünmüyorum. Oynayarak ve hak ederek maç kazanıyoruz. Tesadüf kazanmıyoruz. Oyuncularımız çok istekli, camianın istediği gibi oynuyoruz.” diye konuştu.

“OYUNCULARIN MOTİVASYONU KAYBOLMAZ”

Yaptığı konuşmalar nedeniyle oyuncuların motivasyonunun düştüğü yönünde yapılan yorumlara cevap veren teknik adam, “Bugün sahada oynayan takımın motivasyonu kaybolmuş gibi miydi? Bizim oyuncularımızın motivasyonu kaybolmaz. Ligin son maçı bitene kadar, elimizde ne varsa kullanacağız, sonra nerede bitirdiğimize bakacağız.” mesajını verdi.

“GOLDE KARIUS NE YAPSIN, BİRAZ EMPATİ”

Karius’un yediği golde eleştirilmesi ile ilgili konuşan Sergen Yalçın, “Yediğimiz golde ne yapsın kaleci, adam altı pasın içinden kafa vuruyor. Performansı inişli çıkışlı olabilir, kötü oynuyor olabilir, eleştirebiliriz ama bugün yediği golde Karius’u eleştirmek çok doğru olmaz. Biraz empati yapın, kendinizi onun yerine koyun. Orada kurtarabilir mi? Tabii ki kurtarabilir ama yiyebilir de. Adaletli olun, bizim oyuncularımız değerli, onun için de oynatıyoruz. Pozisyona giriyoruz, gol atamıyoruz ama pozisyona giriyoruz. Ben gol kaçırmaya bakmıyorum, pozisyona bakıyorum. Bir teknik direktör için en önemli şey, pozisyona girmektir.” dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap