SİNİRLİ – SINIRLI

0 3

Hava çok sıcak. Üstüne üstlük rahatsız edici bir rüzgar esintisi. Doğa da kararsız karşımda oturan sevgilim gibi. Pardon beş dakika önce öyleydi.

”İlişkimiz yürümüyor.” dedi. Nasıl dediğini az çok tahmin edebilirsininiz. Aslında siz de burada devreye girebilir, Çokta kararsız değilmiş, ilişkiyi bitirdiğine göre diyebilirsiniz. Hattaa… Ama bir saniye cevap vermem gerekiyor. Bekletilmeyi sevmezde.

 

”İlişkimiz yürümüyor derken. İlişkimiz çok mu kiloluydu ki? Ya da neden yürüme ihtiyacı duyuyordu?

İnsan duymak istemediklerini duyduğunda bazen dalgaya vurur.

Anlayacağınız üzere sinirleniyor ve elini çantasına uzatarak paketinden bir sigara çıkartıp yakıyor. Dumanı içine çekip bir daha dönüşü olmayacak sağlığını dışarıya üflerken gözlerini kısıp ‘anlamıyorsun değil mi?’ bakışı atıyor.Evet. Bu duruma nasıl düştüğümü anlamıyorum. Harry Potter filminde Voldemort’un gençliğindeki gibi konuşmaya devam ediyor.

”Şu an üzgünsün. Acını dindirmek için alaya vuruyorsun. Anlıyorum.”

Hayret ondan beklenmeyecek bir hareketİ; anlamak. Her ilişki de anlayışa çok önem veren birisi olarak söyleyebilirim ki; sizi en iyi anlayan insanlar bile terk eder.

Beni tam on ikiden vurduğunu kabul etmeliyim. Genelde bu duruma kendisi düşerdi. Şimdi ise veremeyecek bendim. Sigara içme, tesbih sallama gibi huylarım olmadığından boş boş bakmaya başladım etrafa. Gerçi sigara içip tesbih sallayan insanlar da boş boş bakıyor ya neyse. Kararan hava, devam eden rüzgar, annesiyle yürüyüş yapan iki genç kız, birinin elinde olmazsa olmaz telefon, diğerinin büyük ihtimalle sevgilisi yok. Seri halde geçen araba ve motorlar ve onları arkasından beddua etmenizi sağlayacak sesleri. Küfür eden amcalar da var. Rastgelmişsinizdir illaki. Küfür edip arkalarından gözleriyle de takip ederler. Küfürü yiyen durursa çevrede bulunan insanlara şenlik başlar. Ringin etrafına toplanıp iki rakibin karşı karşıya gelmelerini beklerler. Birisinin ringe çıkma müziği motor sesiyken diğerinin okkalı bir küfürdür. ”Yavaş sürsene orospu çocuğu!” Şu an bir tanesi gerçekleşiyor, onlarcası da planlanıyor, çünkü ortam çok müsait.

 

”Bir cevap vermedin?”

”Hiç uygun gördüğüm hareketler değil.”

”Onları demiyorum. İlişkimiz hakkında yarım saattir konuşuyorum. Hiç birini dinlemedin değil mi?”

 

Konuşur…Çünkü onun paketi sınırsız. Benim paketim sınırlı güzelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku