Siyasi partiler video konferans ile bayramlaştı

0 5

[ad_1]

AK Parti’de, Genel Başkan Yardımcısı Hasret Varlıklı, Genel Merkez Hanım Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Muhammed Cem Çekerek’ten oluşan kurul, Kurban Bayramı dolayısıyla CHP heyetiyle video konuşma yöntemiyle bayramlaştı.

KARŞILIKLI KURBAN BAYRAMI TEBRİĞİ

Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Parti Meclisi Üyesi Hasan Efe Uyar ile Hanım Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel’in bulunmuş olduğu CHP heyetiyle görüşmede, karşılıklı Kurban Bayramı tebriğinde bulunulmuş oldu.

Öztunç, iki bayramdır video konuşma yöntemiyle bayramlaştıklarını belirterek, önümüzdeki bayramda karşı karşıya bir araya gelebilme temennisinde bulunmuş oldu.

Varlıklı de Kurban Bayramı’nda karşı karşıya bayramlaşmayı planladıklarını sadece insanlara örnek olabilmek için parti teşkilatlarına da video konferansla bayramlaşmayı önerdiklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı il teşkilatlarıyla da bu yöntemle bayramlaşacaklarını söyleyen Varlıklı, bayramda koronavirüs tedbirlerinin elden bırakılmaması icap ettiğini altını çizdi. Hasret Varlıklı, “Biliyorum hepimiz fazlaca sıkıldı fakat dünyanın içinde bulunmuş olduğu şartlar bu şekilde. İnanıyorum ki önümüzdeki Ramazan Bayramı’nda bayramlaşmayı karşı karşıya yaparız.” dedi.

“KIRMIZI İLLERİN ARTIK SONA ERMESİ GEREKİYOR”

Hala koronavirüs aşısı yaptırmayanların bulunduğuna dikkati çeken Öztunç, “Bir ihtimal daha ilkin aşı sıkıntısı vardı, aşı bulunamıyordu fakat bugün itibarıyla bu şekilde bir sıkıntımızın olmadığı görülüyor. Bir kez daha tüm yurttaşlarımıza aşı yaptırmaları çağrısında bulunuyorum zira en büyük şansımız aşı olunması, bu işten aşı ile kurtulabileceğiz. Sıhhat Bakanlığının açıklamış olduğu verilere nazaran fazlaca sayıda ilimiz hala Al, bazı illerimiz sarıya dönmüş, bazıları turuncu fakat Al illerin artık sona ermesi gerekiyor. Bilhassa Doğu illerimizdeki yurttaşlarımızı aşı olmaya çağrı edelim.” diye konuştu.

Aşı mevzusundaki yaklaşımından dolayı Öztunç’a teşekkür eden Hasret Varlıklı, “Aşı meselesi bireysel tercihin fazlaca ötesinde diye düşünüyorum, zira içimizde aşı olmayanlar var olduğu müddetçe bu hastalığı tamamen yenmemiz söz mevzusu değil. Bilhassa medyada bazen görüyoruz, fazlaca pervasızca, bilimsel niteliği olan ve bilimsel anlamda temeli olmaksızın aşı kampanyasının aleyhine emek vermeyi olağanüstü sıkıntılı görüyorum. Ben de tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya çağrı ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hasret Varlıklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak suretiyle tüm CHP’lilere selamlarını ve bayram tebriklerini illetti.

Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kılıçdaroğlu ile dün akşam görüştüğünü belirterek “Sayın Genel Başkan’ımızın hem şahsınıza hem heyetteki arkadaşlara hem Sayın Genel Başkan’ınıza, kıymetli AK Parti’lilere selamları var, hayırlı bayramlar diliyor. Ümit ederim gelecek yıl hem karşı karşıya bayramlaşırız hem de pek fazlaca problemi aşmış olarak, ülke olarak önümüze bakarak güzel günleri hep beraber yaşarız.” diye konuştu.

AK PARTİ VE MHP HEYETLERİNİN GÖRÜŞMESİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasret Varlıklı, Genel Merkez Hanım Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Muhammed Cem Çekerek’ten oluşan kurul, Kurban Bayramı dolayısıyla MHP heyeti ile video konuşma yöntemiyle bayramlaştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MYK Üyesi Necmi Yıldırım, Genel Başkan Danışmanı Merve Menekşe’nin bulunmuş olduğu kurul ile görüşen Varlıklı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan adına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP ailesinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Salgınla mücadelede yaşanmış olan gelişmelere değinen Varlıklı, “Tek bir yerde iyiliğin artık mümkün olmadığı, tek bir yerde muhteşem demokrasinin olmadığı, tek bir yerde muhteşem sıhhat şartlarının mümkün olmadığını dünya artık görmüş oldu. O yüzden biz aslen AK Parti olarak kendimiz için değil, tüm dünya için demokrasi, tüm dünya için sıhhatli bir yaşam alanı için uğraşan bir partiyiz, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğü hep bu yönde oldu.” dedi.

Avrupa’da ve Türkiye’de son günlerde yaşanmış olan sel felaketlerini hatırlatan Varlıklı, “Yaşadığımız dünyadaki tüm problemler, her bir insanoğlunun problemi, bir tek tek bir ülkenin problemi değil. Çin’de ortaya çıkan bir şey, tüm dünyayı alt üst etti, bir ekosistemdeki bozukluk, dünyadaki herkesi etkiliyor, bir manada kelebek tesiri denilen şeyi yaşamış oluyoruz. Öyleki baktığımız vakit bizim ortaya koyacağımız siyasetin bir tek Türkiye için değil, tüm dünya için bir öncülük bir perspektif ortaya koyması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasret Varlıklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 20 Temmuz’daki KKTC ziyaretlerine ilişkin, “Oradan verilen mesajların da fazlaca anlamlı bulunduğunu düşünüyorum, bir sulh adına da mühim bir adım. Türkiye’deki siyasal partilerin orada olması, Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili olarak orada destek için bulunuyor olmaları da fazlaca anlamlıydı.” değerlendirmesini yapmış oldu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya da AK Parti yöneticileri ve parti topluluğunun Kurban Bayramı’nı kutlama etti. Partiler arası bayramlaşmanın güzel bir anane bulunduğunu belirten Karakaya, salgın şartlarına karşın bu geleneğin sürdürülmesinin mühim bulunduğunu altını çizdi.

Karakaya, gelecek bayram bu geleneği, karşılıklı ziyaret şeklinde yapabilme temennisinde bulunarak dönem dönem beklenmedik atraksiyonlar görülse bile salgında genel eğilimin düşme yönünde olduğuna dikkati çekti. Türkiye’deki yoğun aşılama çalışmalarına da işaret eden Karakaya, benzer ülkelerle kıyaslandığında Türkiye’nin salgınla mücadeledeki başarısına vurgu yapmış oldu.

Mevlüt Karakaya, dünya genelinde küreselleşmenin oluşturduğu problemlere değinerek çevre ve bilhassa iklim değişikliğine bağlı sorunların dünya gündemini ciddi şekilde meşgul etmeye başladığına dikkati çekti. Avrupa’da, Asya’da ve son olarak Rize’de yaşanmış olan sel felaketlerini anımsatan Karakaya, yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet diledi. Karakaya, “Devletimizden Tanrı razı olsun, zamanında oralarda oluyor, yaraları sarıyor. Tanrı beterinden saklasın.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Kurban Bayramı’nın tüm insanlık alemine hayır getirmesini, güzelliklere vesile olmasını diledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku