Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için tarih verdi

0 8

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı öncesi yayınladığı mesajla Türk halkının bayramını kutladı. Koronavirüs salgınıyla savaşım mevzusunda aşılamanın önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli aşının kullanımı için de yıl sonunu işaret etti.

VATANDAŞLARA AŞI ÇAĞRISI

Aşılama emek harcamaları hakkında data veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yıl salgını mühim seviyede denetim altına almış, normalleşme adımlarını atmış bir ülke olarak, bayrama birazcık daha iyi şartlarda kavuştuk” dedi. Türkiye’nin aşılamada dünya averajına bakılırsa iyi seviyede bulunduğunu ve aşı tedariki mevzusunda herhangi bir sorun bulunmadığını belirten Erdoğan, “Tüm vatandaşlarımızı, artık 18 yaş üstündeki her insanın istifadesine sunduğumuz aşı hizmetinden yararlanmaya çağrı ediyorum” ifadelerini kullandı.

TURKOVAC İÇİN TARİH BELLİ OLDU

Yerli aşının yıl sonuna kadar kullanımda olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aşılama yöntemiyle olay, hasta ve vefat sayılarında sağlayacağımız ilerleme, bireylerin sağlığı, milletin morali ve ülkenin hedefleri bakımından eleştiri öneme haizdir” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku