Son dakika: Facebook kesintinin nedenini açıkladı!

0

Facebook , Instagram ve WhatsApp’ı etkileyen erişim sorunu. tüm hızıyla devam ediyor. Platformlara saatlerce erişilemezken sorun giderek büyüyor. Son bilgiler, şirketin sistemlerinde yaşanan sorunların çalışanların giriş kartlarını bile etkilediğini ortaya koydu.

Bu konuda saatlerce sessiz kaldı. Facebook nihayet ilk açıklamasını yaptı. Şirketin CTO’su ( CEO )’ That Mike Schroepfer , kesintinin nedenini açıkladı ve dünyadaki tüm Facebook kullanıcılarından özür diledi. İşte detaylar…

Facebook skandalı büyüyor: Çalışanlar kapıya sıkıştı!

Saatlerdir erişim sorunlarıyla gündemde olan Facebook, bir skandala daha imza attı. Şirket çalışanları kapıda kaldı.

 

Facebook, Instagram ve WhatsApp neden çöktü?

 

Şirkete ait tüm sosyal medya platformları çöktüğü için resmi açıklama yapıldı. Twitter hesabından Mike Schroepfer özür dileyerek başladı. Kesintiye ağ sorunlarından kaynaklandığını belirten CTO , ekiplerin olabildiğince hızlı hata ayıklama ve geri yükleme çalışmaları yapıyor.

Konumundan dolayı meydana gelebilecek kesintilerden teknik olarak sorumludur. Schroepfer Maalesef daha fazla açıklama yapılmadı. Bu nedenle, sorunun ne zaman ortadan kalkacağı hala belirsizdir. Kullanıcılar özellikle WhatsApp’ın ulaşılamadığından şikayet ediyor.

Bireysel ve kurumsal iletişim için kullanılan uygulama, dünyanın bir numaralı mesajlaşma servisi olarak kabul ediliyor. Ancak bu gece yaşanan olaylardan sonra Facebook’un bu ve benzeri kullanıcılarının hizmetlerine nasıl yaklaşacağı henüz belli değil. Son olarak yeni kullanıcı sözleşmesinde ciddi kullanıcılarını kaybeden şirket, benzer bir protestoyla karşı karşıya kalabilir.

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku