Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Son dakika haberi: ‘Asit yağmuru’ uyarısı… Cuma gününe dikkat

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Son dakika haberi: ‘Asit yağmuru’ uyarısı… Cuma gününe dikkat
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

DEAŞ’ın hava saldırılarını engellemek için ateşe verdiği Musul’un güneyindeki kükürt tesisinden yayılan zehirli gaz, sağlımızı tehdit ediyor. Yapılan son dakikaaçıklamasında Cuma günü ülkemizin doğusunda görülecek yağış ile asit yağmuru riskinin bulunduğu belirtildi.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, terör örgütü DEAŞ’ın geçen hafta ateşe verdiği Musul’un güneyindeki Mişrak Kükürt tesisinden yayılan zehirli gazlarınTürkiye’ye geldiğini gösteren harita yayınladı. DEAŞ’ın Musul operasyonuna katılankoalisyon güçlerinin hava saldırılarını engellemek için, Kayyara’ya 25 kilometre uzaklıktaki tesisi yakmasının ardından açığa çıkan zehirli gaz bulutu nedeniyle en az iki kişi hayatını kaybetmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

MARDİN, ŞIRNAK, HAKKÂRİ’DE ASİT YAĞMURU RİSKİ

NASA’nın sitesinden yayınlanan habere göre Terra ve Agua uyduları, Mişrak’taki yangını 20 Ekim’de belirledi, kükürt tesisinden yayılan beyaz duman bölgeyi kapladı ve birkaç gün içinde zehirli gazlar rüzgarın da yardımıyla atmosfere yayıldı. NASA’nın 24 Ekim’de yayınladığı haritada, tesisin yanmasının ardından açığa çıkan sülfür dioksitin, Tikrit ve başkent Bağdat’ın dışında Türkiye’nin güneydoğusuna da yayıldığı görülüyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap